üniversite okumak

Başka Bir Ülkede Öğrenim Gören Gençler için 6 Adaptasyon Önerisi

Son yıllarda daha özgür ve global bir gençlik farklı ülkelerdeki eğitim ve öğretim fırsatlarını değerlendiriyor. Yurtdışına belli bir süre için taşınmak, kendine has konulara sahiptir ve bazı farklı başa çıkma stratejileri gerektirir.

  • Ülkeyi araştır

Bir ülkeyi derinlemesine araştırmak için artık internet gibi hızlı bilgi alabileceğiniz bir kaynak var. Çevrimiçi olun ve gideceğiniz ülke hakkındaki bazı seyahat sitelerine göz atın.

üniversite okumak

üniversite okumak

  • Bir rehber kitap satın al

Seyahat mağazaları veya kitapçılarda satın alabileceğiniz rehber kitaplar bulacaksınız. Çoğu zaman, rehberler o ülke kültürü ve gittiğinizde sizi nelerin bekleyebileceğiniz hakkında konuşacaktır.

  • Bir dil kursuna kaydol

Gitmeden önce yeterli vaktiniz varsa ve hiç bilmiyorsanız dil kurslarının hızlandırılmış programlarına katılın. Yurtdışına gittikten sonra da derslere kaydolabilirsiniz. Bu, sizin gibi (dilini konuşamadığınız bir ülkede yaşayan) insanlarla tanışmak için harika bir yoldur.

  • Bazı yerel yemekleri dene

Çoğu büyük şehir, hangi ülkeye giderseniz gidin, büyük bir dünya mutfağı sunar. Online bir yerel restoran arayın, ardından yeni yiyecekleri kontrol etmek için ailenizi ve arkadaşlarınızı bir gece dışarı çıkarın.

yurtdışında öğrenim

yurtdışında öğrenim

  • İletişimde kalmanın bir yolunu bul

Her zaman sosyal medya var, bu, aile ve arkadaşlarını yanınızda hissetmek için harika bir yoldur. Artı, yeni deneyiminizi yazarak, yeni ülkenizde bulunan harika fırsatları keşfedip paylaşabilirsiniz.

  • Öğrenci grubu forumlarına katıl

Yeni bir ülkeye yerleşen diğer gençlerin bulunacağı bazı gurbet forumu veya yabancı öğrenci forumu platformlarını araştırın. Taşındıktan sonra, benzer sorunları olan diğer yabancılarla bir araya gelebileceğiniz kulüpler ve sosyal etkinlikler de arayabilirsiniz.

4

Yorum Yok

Write a response