Tatil İçin Fas’a Gitmeye Ne Dersiniz

Tatil İçin Fas’a Gitmeye Ne Dersiniz

Tatilini farklı coğrafyalar üzerinde sürdürmek isteyen insanların son dönemlerde tatil için tercih ettiği ülkelerden birisi Fas olmuştur. Vizesiz olarak gidebileceğiniz Fas ülkesinde ziyaret etmenizi gerektiren birçok bölge var. Bunların en başında Atlas okyanusu kenarında bulunan Kordon olmuştur. 24 saat boyunca ilgi çeken Fas’ın kazablanka şehrindeki bu yer unutulmaz seyir zevki veren bir yerdir.

Fas Tatili

Fas Tatili

Fas’a gelen insanların görmesi gereken yapıların en başında ikinci Hasan’a cami gelir. Okyanus üzerinde yüzün bir görüntüye sahip caminin yapısı ise son derece farklı mimariye sahiptir. Fas’ın en büyük cami olma özelliğine sahip caminin en büyük özelliği 100 bin kişinin aynı anda namaz kılabilmesidir.

Fas’ta Gezilmesi Gereken Yerler

Fas’ta ziyaret edilmek gereken bir diğer adres ise Fas’ın eşsiz meydanıdır. Bu meydanda turistlerin ilgisini çekmeye çalışan bazı kişiler kobra yılanları ile yaptıkları dansı görebilirsiniz. Meydanda en sık görebileceğiniz uygulamalardan birisi de geleneksel motiflerin yapıldığı kına ve dövme uygulamasıdır. Yerli ve yabancı birçok turist meydana geldiklerinde kına yaptırmaktalar. Fas tatilinde ziyaret edilmesi gereken yerlerden birisi de marekeş’teki bahre sarayını ziyaret etmelisiniz.

Bin 500’lü yıllara dayanan bir tarihe sahip saray dünyanın en çok ilgi çeken tarihi eserlerden birisi olmuştur. Gerek odaları gerekse de avluları göz kamaştıran sarayda adımlarken kendini çok farklı hissedeceksiniz. Fas’ta ağaç üzerinde gördüğünüz keçileri görürseniz şaşırmayın. Ağacın üzerine tırmanan keçiler, ağaçtaki meyveleri yemekteler.

4

Yorum Yok

Write a response