sigarayi bırakmak

Neden Sigarayı Bırakmalıyız?

Sigara sağlığa zararlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Öyle ki tüm dünyada tam 5 milyon kişi sırf sigara nedeniyle hayatını kaybediyor. Bu yüzden eğer siz de sigara kullanan biriyseniz bırakmanız şart. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza sigarayı bırakmanız için onlarca sebep sunabiliriz. Ama biz size en önemlileri ne anlattık. Mutlaka okuyun.

sigarayı bırakın

sigarayı bırakın

Sigaraya Hayır

Herkesin en çok bildiği şey sigaranın kansere sebep olmasıdır. Evet sigara tüm kanser çeşitlerini tetikliyor. Sigarayı bırakmanız için bir başka sebep ise kalp ve damar hastalıklarına sebep olmasıdır. Sigara yüzünden bacak damarlarınız iki kat daha fazla tıkanır. Kalp krizi riskini de tam dört kat arttırıyor. Ayrıca sigara kullanımı astım, bronşit gibi rahatsızlıkların  daha da kuvvetlenmesinin en büyük sebebi. Çünkü içeriğinde ki zehirli maddeler ağız mukozasına zarar veriyor. Buna bağlı olarak oksijen alımı zorlaşıyor.

Sigaranın felce yol açtığı da kanıtlanmıştır. Çünkü damar tıkanıklığının en büyük sebebi olması buna zemin hazırlıyor. Doğal olarak bağışıklık sistemi sağlıklı bir insana göre çok daha zayıf hale geliyor.

 

6

Yorum Yok

Write a response