Doğal Yüz Maskesi

Makyajdan Yorgun Düşen Ciltler için Doğal Maskeler

Makyaj cildi yorduğu gibi temizlenmezse zamanla gözeneklerin tıkanmasına cildin daha erken yaşlanmasına neden olur. Makyaj yaptığınız zaman makyajınızın altına nemlendirici kremler sürmeli ve makyajınızı cildinizin hemen üzerine yapmamalısınız. Evinize geldiğiniz zaman ilk ilk işiniz makyajınızı çıkarmak olmalıdır.

Makyaj Sonrası Cildinizi Doğal Maskelerle Canlandırın

Makyaj yapıyorsanız mutlaka haftada bir doğal bakım maskelerinden yararlanmalısınız. Süt içine katacağınız yaş maya özellikle yorgun ciltler için mükemmel çözümdür. Bir çay bardağı sütün içine bir tatlı kaşığı kuru maya katın ve şişmesini bekleyin. Cildinize sürün ve 20 dakika bekletin.

Doğal Maske

Doğal Maske

1 çorba kaşığı yoğurt içine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı katın ve bir yumurta sarısı ilave edin. İyi bir şekilde karıştırın. Bu karışımı temiz cildinize sürün yirmi dakika bekletin. Yoğurt içindeki enzimler ile cildiniz beslensin. Kayısı yağı da yüzünüze her gece sürebilir ya da makyajınızı badem yağı ya da buğday yağı ile temizleyebilirsiniz.

Tereyağı ve bal karışımını haftada iki gün yaparsanız cildinize bebeksi bir görünüm kazandırırsınız. Tereyağı ve bal cildi yumuşatır ve canlandırır. Süt ve zeytinyağı karışımı da aynı şekilde makyajdan yorgun düşen ciltlere uygulanan doğal maskeler arasında yer alır. Bal içine katacağınız bir miktar buğday yağı da aynı şekilde cildinize parlaklık sağlar. Cildinizi her zaman temiz tutmalı ve bakımını düzenli yapmalısınız.

7

Yorum Yok

Write a response