Pratik El Bakım Önerileri

Pratik El Bakım Önerileri

Ellerimiz gün içinde en sık kullandığımız yerimizdir. Bu nedenle herkesin ellerine ayrı bir özen ve önem göstermesinde yarar vardır. Eller aynı zamanda kir ve bakterilerin en yoğun olduğu bölgelerden biri olduğu için bakımı kadar hijyenine de önem göstermek durumundayız. Bu bağlamda bu yazıda siz değerli okuyuculara pratik bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz el bakım önerileri verdik. Dolayısıyla bu yazımızı hemen okuyun ve verdiğimiz tavsiyeleri uygulayın.

El Bakımı

El Bakımı

El Bakımı İçin Zeytinyağlı Tarif

Her evde mutlaka bulunan kolay ve ulaşılabilir malzemelerden yararlanarak siz de ellerinizin bakımını kendi kendinize yapabilirsiniz. Bu malzemelerden biri limon biri de zeytinyağıdır. Bir adet limon alın ve suyunu sıkın. Bu suyun içine 3 damla zeytinyağı dökün. Bu karışımı iyice karıştırın ve hiç bekletmeden ellerinize masaj yaparak sürün. İyice yedirin ve bu şekilde yarım saat kadar bekletin.  Temizleme işlemini bir parça pamuğu bol suya batırarak yapmanız gerekir. Daha sonra eğer isterseniz bol bol su ile ellerinizi yıkayın.

Özellikle ellerinizi çok kuru gördüğünüz anlarda bu tarifi uygulayabilirsiniz.

Ellerinizi sadece krem kullanarak nemlendirip bakım yapamazsınız. Ne yazık ki bu uygulamalar zarif ve dikkat çeken eller için yeterli değildir. Bu nedenle özellikle bayanların ellerinin temizliğine ve bakımına ayrı bir özen göstermesi gerekiyor. Dolayısıyla asla bu uygulamayı ihmal etmeyin ve verdiğimiz tarifi düzenli olarak uygulayın.

6

Yorum Yok

Write a response