asitli içecek

Asitli İçeceklerin Zararları Nelerdir?

İnsanların genellikle yaz ayları geldiği zaman tükettikleri içecekleri daha da çeşitlendirmek isteyebilirler. Asitli içecekler de bu içeceklerden birisidir. Asitli içecekler midede birtakım etkilere yol açtığı için çeşitli zararları da mevcuttur. Bu zararlar arasında bağırsak iltihapları ve kolon kanseri mevcuttur.

Asitli içeceklerin bir diğer bilinen zararı ise fosfat içermelerinden kaynaklanır. Bu sebepten dolayı düzenli olarak asitli içecek tüketen insanların ilerleyen yaşlarda kemik erimesi rahatsızlıkları yaşaması olasıdır.

asitli gıda

asitli gıda

Asitli içecekleri düzenli olarak tükettiğiniz zaman içerisinde yer alan sodyum benzoat maddesi egzama oluşumunu tetikler. Bu içecekleri içtikten 20 dakika sonra ise vücudunuzun normal alması gerekenden 7 kat daha fazla insülin vücudunuza girmiş olur.

Mideye Ne Gibi Zararları Var?

Asitli içeceklerin içerisindeki fosforik asit böbrek taşının oluşmasına sebebiyet verebilir. Ayrıca böbrek yetmezliği gibi ciddi sorunlar da asitli içeceklerden dolayı ortaya çıkabilir. Diş çürümesine de sebep olan bu içecekler ağızda kötü kokuların oluşmasına da sebep olur.

asitli içecek

asitli içecek

Kadınlar düzenli olarak asitli içecek tükettikleri zaman meme kanserine yakalanabilirler. Asitli içecekler midenin kendi enzimlerinin sağlıklı bir şekilde salgılanmasını da engelleyebilir. Diyabete yol açabilen bu içecekler aynı zamanda aşırı kilo almanıza da yol açabilir. Kalp krizini arttırabilen içeceklerin dozunda içilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Çocukların ise kesinlikle asitli içeceklerden uzak tutulması gerektiği yine uzmanlar tarafından belirtilen bir diğer önemli ayrıntıdır.

2

Yorum Yok

Write a response