Site Yöneticisinin Görevleri Nelerdir?

Site Yöneticisinin Görevleri Nelerdir?

Siteler ortak kullanım alanlarına sahip olan birçok yeri ile dikkat çeken yerler olmak ile beraber farklı özelliklere sahip olan insanlarında bir arada yaşadığı alanlardır. Bu alanlarda ortak bir kazanç elde edebilmek için tüm temizlik, arıza bakım işlemleri gibi uygulamalar ile ilgili olarak sorumlu olacak kişi ya da kişiler belirlenir. Bu kişilere yönetici adı verilmekte olup aynı zamanda denetçi seçimleri de yapılır.

Yönetici ilgili alan ile ilgili olarak tüm temizlik, bahçe bakımları, çöplerin toplanması, arızaların giderilmesi ve buna benzer tüm ortak kullanım alanları için çalışmalar yapar. Bu çalışmaların giderleri ise söz konusu site sakinlerinden toplanan aidatlar ile gerçekleştirilir. Yapılacak olan çalışmalarda söz konusu uygulama için sadece site içinde ikamet eden kişiler seçilmez. Konu hakkında uzman desteğini almak için firmalardan da destek alınabilir.

Site Yöneticisi Nasıl Seçilir?

Site yöneticisi eğer site içinde bulunan kişiler içinden seçilecek ilse adaylar arasında oylama yapılır. Oylama sonucunda en çok oyu alan kişi yönetici olur. Akabinde ise denetçiler seçilerek karar defterine kaydedilir. Eğer seçimde firmalara görev verilmesi yönünde bir tercih yapılmış ise konusunda uzman ve deneyim sahibi olan bir firma ile seçilerek bu firmaya başvuru yapılır. Başvuru sonucunda ise site yöneticiliğini üstlenen firma kısa sürede göreve başlayarak tüm ihtiyaçların giderilmesi aşamasında destek sunan uygulamaları hayata geçirir.

Yorum Yok

Write a response