anlaşmalı boşanmak

Boşanma Konusunda Söylenen Yalanlar

Genel itibari ile ilişkilere uzun süreler boyunca bitmemesi isteği ile başlanır. Fakat meydana gelen gelişmelerden ötürü çiftler ister uzun ister kısa süreli olsun fark etmez evliliklerini bitirmek istiyorlar. Lakin karşılaştıkları kişiler ya da duydukları konuşmalar onların boşanmaktan korkmasına sebep olabiliyor. Gerçekte ise mutsuz bir beraberliği sürdürmek yerine yeni bir hayata adım atmak çok daha iyi bir seçenektir.

anlaşmalı boşanmak

anlaşmalı boşanmak

Herkes İçin Yalnızca Tek Doğru İnsan Vardır 

Birçok kişi için bu düşünce oldukça doğru olsa da gerçekte son derece yanlış. Bu düşünceye sahip olan insanlar ister istemez onlara zarar veren insanlara takılıp kalırlar. Halbuki doğru isa ancak o bulunduğu zaman doğru olduğu anlaşılacak olan insandır.

Belirli Bir Yaştan Sonra Yeniden Evlilik Çok Zor

Boşanma öncesinde özellikle de kadınların büyük bir kısmı çevrelerinden bu cümleyi duyuyor. Gerçekte ise aşkın asla yaşı olmaz. İnsan bir kere yanlış bir evlilik yaptıktan sonra bu durumdan aldığı dersler ile beraber ilerleyen dönemlere çok daha farklı şekilde bakmaya başlayacak ve kararlarını bu şekilde alacaktır.

boşanmak

boşanmak

Boşanmak Başarısızlıktır

İnsanlara boşanacağını söyleyen kişilerin karşılaştıkları şeylerin başında evliliklerinin başarısızlık ile sonuçlanacağı söylemi gelmekte. Bu aşamada insanların bilmeleri gereken en önemli şey ise aslında yaşanacak ola durumun çok büyük bir cesaret istediğidir. Çünkü boşanmak aslında insanın kendi yaşamını yönetmek istemesinin bir işaretidir.

6

Yorum Yok

Write a response