duvar

Çocuklarınızın Duvarlarınızda Yaptığı Boyama ve Karalamaları Nasıl Çıkartırsınız?

Çocuklar, duvarların resim kağıdı, boya kalemlerinin de harika bir icat olduğunu düşünebilirler, ancak sizin için bu ekstra temizlik için zaman kaybıdır. Ayrıca, duvarlardaki boyamaları temizlemek o kadar basit değildir. Önce duvar yüzeyini bilmelisiniz. Dokusuz mu, düz mü? Boya parlak mı, mat mı? Bunlar, boya kalemi izlerini kaldırmak için hangi yöntemi kullanmanız gerektiğini belirlerken önemli ayrıntılardır. Genel olarak bu iki kolay yöntem işe yarayacaktır.

duvar temizliği

duvar temizliği

Mum Boyaları Çıkartmak için Saç Kurutma Makinesi Kullanın

Mum boya izlerini duvarlardan çıkarmanın kesin yollarından biri, bir saç kurutucu ve bulaşık deterjanıdır. Saç kurutucuyu açın ve mum boya işaretleri üzerine sıcak havayı üfleyin. Balmumu ısınır ve eriyip, silinmesini kolaylaştırır. Temiz bir bez veya az miktarda sıvı bulaşık deterjanı olan bir kâğıt havlu kullanın ve mum boya işaretlerini hafifçe silin. Mikrofiber bezler iyi bir seçimdir, ancak kullanmakta olduğunuz bezin üzerinde bazı mum boya kalacaklarını unutmayın. Eski kumaş parçalarını deneyin çünkü onları atabilirsiniz…

duvar

duvar

Kalem İzlerini Çıkartmak için Ovma Tozu ve Fiber Sünger

Kuru boya, tükenmez hatta keçeli kalem izlerini çıkarmak için kuru ovma deterjanı ve bulaşık süngerlerinin sert yüzeyindeki fiber kısmı kullanın. Ağır dokulu duvarlarda biraz ekstra çaba sarf etmeniz gerekebilir, ancak lekeler çıkacaktır. Önce ıslak süngerle lekeli alanı ıslatın ardından fiber üzerine döktüğünüz ovma tozu ile duvarlarınızı zedelememeye çalışarak ovun. Önce nemli sonra da kuru bir bezle temizleyin, lekelerden iz kalmadığını göreceksiniz.

5

Yorum Yok

Write a response