erciyeste kayak

Kış Aylarında Dağlarda Yapılacak 10 Aktivite

Her mevsimin kendince aktiviteleri var ve kimi zaman kış aylarında hiçbir şey yapılamaz sanılıyor ama durum aslında hiç de öyle değil. Kış aylarında da evde oturup, bunalım takılmak yerine yapılabilecek pek çok güzel etkinlik var ve bunlardan mutlaka biri sizin için.

Uzmanların önerdiği yerlere hep beraber bakalım ve hangisi bize en uygun karar verelim.

çıldır gölü

çıldır gölü

1: Çıldır Gölünde Atla Kızak- Kars/Ardahan: Rus kitaplarından fırlamış gibi bir görüntü. Muhteşem bir deneyim. Üstelik manzaralar da muhteşem.

2: Kapadokya’da Trekking Balon Bisiklet: İnsan Kapadokya’da yaşayınca uzmanlar önermese de öneriyor ama kışın karlar altında bölge başka bir güzel. Boşuna Nuri Bilge Ceylan bölgede film çekmemiş. Hem de kış uykusunu.

3: Ankara’dan Kars’a Doğu Ekspresi Yolculuğu: Şu meşhur Doğu Ekspresi yolculuğuna çıkmanızın zamanı gelmedi. Karlar içinden geçerek yapacağınız yolculuk size başka bir deneyim yaşatacaktır.

4: Kartepe’de Tur Kayağı-Kocaeli: Tur kayağı son yılların gözde etkinliklerinden ki bu etkinlik için en ideal olan yerlerin başında Kartepe geliyor.

5: Ayder Kardan Adam Şenlikleri- Rize: Ocak ayının son hafta sonu Ayder’de yapılan festival tam bir efsane.

6: Erciyes’te Kayak- Kayseri: Türkiye’nin en büyük 2. Dağında Kapadokya manzarasında kayak yapmak başka bir ayrıcalık.

erciyeste kayak

erciyeste kayak

7: Donmuş Şelale Tırmanışı- Erzurum: Çok söze gerek yok. Çok ekstrem, çok özel.

8: Sarıkız Zirvesine Tırmanış- Balıkkesir: Kaz dağlarında yürüyüş ve ünlü Sarıkız efsanesine ulaşmak yok böyle bir duygu.

9: Abant’ta Fayton- Bolu: Sadece faytona adalarda biniliyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Abant’ta kışın faytona binmek başka bir güzel.

10: Whitefest- Bursa: Şubat ayının ilk haftası yapılan bu etkinlik hem ünlü sanatçıların konserleri, hem dağ ateşi gibi çok özel programlar içeriyor.

4

Yorum Yok

Write a response