dar pantalon

Sıcak Havalarda Bu Kıyafetleri Giymeyin

Bütün kış havaların ısınmasını bekleyen kadınlar, ısınan havalar ile beraber artık bir yandan tatil planlarını yaparken diğer bir taraftan dolaplarını düzenlemeye çalışıyorlar. Yaz aylarında da şıklığını korumak isteyen kadınların büyük bir kısmı ise ne yazık ki onları çok daha bunaltabilecek kıyafetleri giyiyor. Halbuki bu dönemlerde onları çok terletmeyecek kıyafetleri kullanmaları onlar için önemli.

sıcak

sıcak

Dar Pantolonlar

Skinny olarak da adlandırılan pantolonlar bacakları sardığı için sadece hareketleri kısıtlamak ile kalmayacak aynı zamanda terletmeyi de arttıracaktır. Bunun yerine son dönemlerin gözdesi olan culotte ya da desenli tiril tiril pantolonlar arasından seçim yapılmalıdır.

İpli Sandaletler

Görünüş bakımından oldukça güzel olsa da ipli sandaletler yaz aylarında giyenleri ciddi anlamda bunaltabiliyorlar. Bileğe ya da dize kadar olan ipli sandaletler giyildikten sonra ayaklar şişiyor. Aynı zamanda terlendiği zaman iplerde kaymalar oluyor. İlla ki giyilmek isteniyorsa, serin yaz günleri ya da akşam vakitlerinde giyilmelidir.

dar pantalon

dar pantalon

Koyu Renk Kıyafetler

Siyah, lacivert, gri gibi koyu renkli kıyafetler güneş ışınlarını çeker. Dolayısıyla bu renkler yaz ayları için tercih edilmemeli. Bunun yerine beyaz, bebek mavisi, toz pembe gibi açık renkler seçilmelidir.

İpek Kıyafetler

İpek kıyafetler efil efil bir görünümü ortaya koyuyormuş gibi görülse de özellikle koyu renklerdeki ipek kıyafetler teri tamamen gösterebilir. Bunun yerine sıcak havalarda keten ya da pamuklu kumaşlar tercih edilmelidir.

5

Yorum Yok

Write a response