Karşınızdaki Kişinin Yalan Söylediğini Anlamanın Yolları

Karşınızdaki Kişinin Yalan Söylediğini Anlamanın Yolları

Günlük yaşantı içinde ya da özellikle iş hayatında yalan söylenmesi durumunda çeşitli sıkıntılar ile karşılaşılabiliyor. Karşımızdaki kişinin aslında yalan bir anlatım içinde olduğunu anlayarak gardımızı alabilir ve buna göre daha temkinli bir çizgi oluşturabiliriz. Fakat karşımızdaki kişinin yalan söylediğiniz nasıl anlayabileceğimiz konusunda yeterli bilgiye sahip değil iseniz bu belki bir şüphe ya da tamamen onun söylemlerine inanma olarak sonlanabilir. Özel hayatınız içinde de sıklıkla yaşanabileceğiniz bu durum karşı gereken önlemi almak için size beden dilinde yalan söyleme ile ilgili birkaç detayı hazırladır.

yalan

Göz Teması

Yalan söyleyen kişinin gözlerini kaçırdığını düşünebilirsiniz. Fakat yalan söyleyen kişi hiçbir detayı kaçırmamak için bir konuşmanın sonuna kadar göz temasında kalır.

Fazla Bedensel İşaret

Yalan söyleyen kişide bedensel dil fazla çalışabilir. Aynı zamanda agresifleşme oranı da yüksektir. Dikkatinizi başka yöne çekmeye çalışabilir.

Fazla Bilgi

Yalan söyleyen kişi olan her hangi bir olayı ya da durumu anlattığı zaman aşırı derecede detaycı olup aşırı bilgi sunarlar. Bu kadar net anlatımın karşı tarafı ikna edici olacağına inanırlar.

yalan söylemek

yalan söylemek

Göz Kırpmada Artış

Huzursuz olan kişiler ya da yalan söyleyen kişilerde görülen hızlı göz kırpma olayı stresin bir yansıması olarak karşımıza çıkar. Üst üstte beş altı kez göz kırpabilirler.

Ağzı Örtme

Yalan söyleyen kişilerde ağzı örtme ya da yüz dokunma sıklıkla görülür. Bu örtbas etme için yapılan bir davranıştır.

5

Yorum Yok

Write a response