adet dönemi

Adet Döneminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Adet dönemin bazı bayanlar için oldukça zorlu geçer. Kadınların bir kısmında regl evresi oldukça sancılı ve acılıdır. Her kadında farklı farklı belirti ve etkiler gösteren bu dönem kimisinde doğru ve uygun bir periyot halinde tekrarlarken kimisinde ise oldukça düzensizdir.

adet dönemi

adet dönemi

İkinci kısma giren bayanlar bazı hormonal dengesizliklere bağlı olarak ortaya çıkan bu durum kesinlikle tedavi edilerek ortadan kaldırılmalıdır. Bu yazıda siz değerli okuyucular için adet döneminde nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda bazı bilgileri verdik, kesinlikle okumalısınız.

Adet Döneminde Bunları Yapmayın!

Adet öncesi kadınlarda görülen en belirgin belirtilerden bazıları arasında göğüs ağrıları, şişkinlik, kabızlık, sivilce çıkması ve halsizliktir. Bu dönemde kandaki magnezyum oranı en az seviyelere indiği için tatlı isteği artıyor. Ama çok aşırı tatlı ve karbonhidrat tüketmemelisiniz. En çok dikkat edilmesi gereken konuların başında dengeli ve yeterli bir şekilde beslenmek gelir.  Beslenme konusunda ek olarak aşırı bir hassasiyet içine girilen bu dönemde her kadın mümkün olduğunca stresten uzak durmalıdır.

adet sancısı

adet sancısı

Ayrıca adet döneminde kadınların geneli sigara ve alkol tüketimini stres ve sıkıntı ile beraber artırır. Ama bu çok yanlış. Ayrıca yine bu dönemde çay ve kahve içimini de en aza indirgemenizi tavsiye ederiz. Son olarak dikkat edilmesi gereken bir başka konuda tuz tüketiminiz azaltma konusudur. Bu dönemde vücut su toplar.

5

Yorum Yok

Write a response