insanları tanımak

İnsanları Daha İyi Tanımanın Yolları

Daha önce hiç tanışmadığınız birini kolayca tanıyabilir misiniz? Ya da nasıl tanırsınız? Bu soruya verilebilecek pek çok cevap var. Her şeyden önce karşı tarafa bakmanız yetecektir. İnsanların karakterleri ile alakalı sırlarını ifşa ettiği ve gizleyemediği birtakım kısımları vardır. Bu kısımlara dikkat ettiğinizde her şey ortaya çıkacaktır.

insanları tanımak

insanları tanımak

Bazı Karakter Sırları

İlk sırada şüphesiz gözler var. Gözler kalbin aynasıdır denir ya hani işte o hesap. Bir insanın gözlerine bakarak onunla alakalı çıkarımda bulunabilirsiniz. Alaycı bir bakışı onun ukala biri olduğuna inandırabilir sizi ya da masum bakışları ile zararsız bir insan olduğunu, sert bakışları ile öfkeli olduğunu anlayabilirsiniz. Sadece gözlerine iyi bakmanız ve bakışlarını kollamanız gereklidir.

tanıma

tanıma

Küçük göz bebekli insanlar sinirli olabilirken büyük göz bebekli insanlar daha sakin, içe yönelik ve sırlı olabilirler. Burun da karakter analizi için güçlü bir organdır. Büyük burunlu insanlar enerjik olurken, küçük burunlular ise utangaç bir yapıya sahip olur. Ayrıca dudak kıvrımı da önemlidir. Dudak kıvrımı belirginse bir insanda enerjik bir yapılı olduğu söylenebilir. Çenede insanlarda karakteri simgeleyen kısımlardan biridir. Köşeli çene güçlü olmayı, sivri çene inatçılığı, belirgin çene dominant tavrı küçük çene ise zayıflığı temsil ediyor. Kulaklara bakacak olursak yapışık kulaklar planlı insanı, kepçe kulaklar yalnızlığı temsil ediyor. Büyük kulaklar entellik belirtisidir, küçük kulaklarsa iç güdünün yüksek olduğu insanlardır.

6

Yorum Yok

Write a response