sütyen

Doğru Sütyen Ölçünüzü Biliyor musunuz?

Sütyen sizi rahatsız ediyorsa, onunla daha iyi görünmüyorsanız, vücudunuza uygunluğu ile ilgili yanlış bir şeyler var demektir.  Doğru sütyen modeli bulmak bazen epik bir yolculuk olabilir, ancak giymekte olduğunuz sütyenin hatalı olup olmadığını anlamanız yeterlidir.

  • Sütyen göğüs kafesinizi tutuyor ya da sırtınızdan yukarı çıkıyor mu?
  • Askılar düşüyor ya da omuzlarınızı acıtıyor mu?
  • Cuplar (meme ebadı) sıkıştırıyor veya sarkmış bir görünüme neden oluyor mu?
  • Balenler (alt teller) göğüs kafese giriyor ya da kol altlarınızı rahatsız ediyor mu?

Bu sorunlardan herhangi biri, yanlış boyutu, yanlış stili veya yanlış markayı giydiğinizi gösterebilir.

doğru sütyen

doğru sütyen

Sütyen Ölçüsü Nasıl Bulunur?

Sütyen ölçüsünü tespit etmek kesin bir bilim değildir, fakat iki basit adım sizi sütyen alışverişindeki telaş ve karmaşadan, ayrıca zaman kaybından kurtarır. Bunun yanında meme ve beden ölçünüzü bilmek, sütyen bedeninize uygun modeller seçmenize de yardımcı olur.

Sütyen bedeninizi doğru olarak tespit edebilmek için bir mezuraya ihtiyaç olacaktır. Düz durun ve mezurayı hemen göğsünüzün altına, gövde etrafına yerleştirin. Zemine paralel, öne ve arkaya eğik olmadığınızdan emin olun. Ölçtüğünüz rakamı tam sayıya yuvarlayın.

sütyen

sütyen

Şimdi mezurayı yukarı hareket ettirin ve meme çevresi ölçünüzü her seviyede aynı tutmaya devam ederek memelerinizin en yüksek noktasını ölçün. Göğüs altı ölçünüzde olduğu gibi en yakın tam sayıya yuvarlayın ve kaydedin.

Her sayı farkı için bir cup (meme ölçüsü) kadar yükselirsiniz. Sütyen ölçülerindeki karışıklık biraz da yerel ölçüler ve uluslararası ölçülerin farklılıklarından kaynaklanıyor. Bunun için sütyen etiketlerindeki değerler bakabilir veya bir profesyonelden yardım alabilirsiniz.

5

Yorum Yok

Write a response