beklentiler

Gereksiz Beklentiler İlişkinizin Sonu Olabilir

Bir kişi ile ilişkiye başladığımız andan itibaren birçok beklentimiz gelişir. Fakat bu beklentilerin ekstrem ve gereksiz olması ilişkinizin daha üst seviyeye geçmesine engel olabilir. Hatta ilişkinizi bitme noktasına getirebilir.

beklenti

beklenti

İlişkideki Gereksiz Beklentiler

Öncelikle birlikte olduğunuz kişinin sizi sevmesi ile sizin ne isteyip ne istemediğinizi bilmesi asla doğru orantılı olmak zorunda değildir. Bizi bu hayatta koşulsuz şekilde seven ailemiz bile çoğu zaman neyi sevip neyi isteyeceğimizi bilmiyor. Bu sebeple istediğiniz şeyleri uygun bir dille birlikte olduğunuz kişiye anlatırsanız daha güçlü ve anlaşılabilir bir ilişki kurabilirsiniz.

Birlikte olduğunuz kişiyi her türlü özelliğiyle kabul etmek gibi bir zorunluluğunuz yok. Size şiddet uygulayan, kaba davranan, sizi rencide eden ya da sizi aldatan birini sevmeye devam etmenize ya da ona katlanmak zorunda olmanıza gerek yok. Eğer size zarar verdiğini düşündüğünüz noktalar var ise yollarınızı ayırmak sizin ruh ve beden sağlığınız için oldukça önemli.

beklentiler

beklentiler

İlişkiniz için bir çaba harcamadan direkt olarak her şeyin kendiliğinden gerçekleşeceğine inanmanız ilişkinizi boşlamanıza sebep olur. Ve beklentileriniz asla karşılanmaz. Doğru iletişimi sağlamak doğru ilişkiyi kurabilmek için iki tarafında çaba göstermesi gerekiyor.

Gerçek duygu ve düşüncelerinizi birlikte olduğunuz kişi ile paylaşmaktan asla çekinmemelisiniz. Eğer kişisel fikirlerinizi saklı tutarsanız ilişkiniz belli bir süre sonra zedelenmeye başlayacak ve hatta tamamen bitiş noktasına gelecektir.

4

Yorum Yok

Write a response