Bebek Odası Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Odası Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Heyecanla beklediğimiz yavrularımızın odalarını hazırlarken yapmamız gereken bir çok şey vardır. Önceliklerimiz her zaman bebeklerimizin sağlığı ve konforudur ancak bazen anneler bu konuda dekorasyona ve tasarıma da önem verebiliyor. Bu gibi bir süreçte Bebek Odası hazırlarken dikkat edilmesi gerekler olarak bir çok nokta varır. Bu konulara dikkat edilmediği takdirde annede bebekte veya bebeğe bakan insanlarda omurgasala veya fiziksel sorunlar yaşanabilir. Bu sorunların yaşanmaması için yapmanız gerekenler uzman yardımı almak ve araştırmalara sürekli devam etmektir. Uzmanlar bu konularda her zaman sizlere en doğru bilgiyi iletecek ve bu konularda sizlerin içlerinizi rahatlatacaktır.

Bebek Odası Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her Şey Hem Sizin Hem Bebeğiniz İçin

Anne ve bebek sağlığı her zaman önemlidir. Örneğin bebek alt değiştirme masasının her boyutta olmasının sebebi hem annenin hem de bebeğin sağlığını düşünmeden kaynaklanır. Bebeklerin konforu için yattıkları yerler ekstra bir tasarım ile yapılırken annenin eğilme miktarı ise omurga sağlığına göre ayarlanır. Anneler bebekleri için türlü türlü fedakarlık yaparken mobilya firmaları da anneleri rahat ettirmek için ellerinden gelen her tasarımı yapmaya özen gösterir. Annelerin de ev içi ergonomisi için yeni ürün tasarlar. Emzirme koltukları bunun bire bir en güzel örneğidir. Emzirme koltukları yeni doğum yapmış anneler için özel olarak tasarlanmıştır. Bebek Odası Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler yalnızca ergonomi değil aynı zamanda sağlıkla da oldukça yakından ilgilidir.

Odanızın Tasarımına Dikkat Edin

Odanızın tasarımı oldukça önemlidir. Örneğin duvar boyalarının su bazlı olması metalden kaçınmanız sürekli temiz tutulan bir oda listesinde zirvededir. Bebeklerin akciğerleri yetişkin insaların ki kadar gelişmiş değildir. Bu sebeple ekstra özen göstermeniz gerekir bir buhar makinesi, oda havası temizleyen cihazlar veya sürekli temizlenen bir bebek odası hem sizin sağlığınız hem de bebeğinizin sağlığı açısından oldukça önemli olacaktır. Bebekler oldukça hassas oldukları bu dönemlerde annelerinden babalarından ve diğer aile üyelerinden oldukça yoğun bir ilgi görür aynı ilginin bebek odasına da gösterilmesi gerekir.Bebekler meraklı küçük insanlar oldukları için odalarını onlara göre düzenlemek gerekmektedir. Yutabilecekleri kadar küçük oyuncaklar ortadana kaldırılmalı ve rahtça tutabilecekleri büyük oyuncaklar ile oynamaları gerekmektedir. Eğitici oyuncakları bebek odasında bulundurmak ve bebeğinizi bunlar ile oynatmak hayal gücüne de büyük bir katkıda bulunacaktır. Bebekler tüm gün odalarında olduğu için dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da prizlerdir. Kapatılmaları ile koruma sağlanacaktır.

7

Yorum Yok

Write a response