Stres

Stresle Nasıl Başa Çıkabilirim?

Çağımızın en büyük sorunlarından bir tanesi strestir. Ne yazık ki stresten kaçabilmek çok kolay bir iş olmuyor. Geçim sıkıntısı, kişisel sorunlar, eşinize yaşadığınız problemler, çocuklarınızla ilgili sorunlar derken stres kaçınılmaz bir şekilde hayatımıza giriyor. Bu yazımızda stres ile nasıl başa çıkabileceğini kısaca siz değerli okuyucularımıza anlattık, mutlaka okumalısınız.

Gevşeme Teknikleri İle Stresten Uzak Durun

Ne yazık ki sadece dinlenerek stres ile başa çıkamıyorsunuz. Biraz olsun rahatlama ve gevşeme tekniklerinden yararlanmanız gerekir. Kendinize sadece yarım saat verin. Bu gevşeme tekniklerini uygulayın. Rahat bir ortam yaratın ve derin nefes alıp verin. Karın bölgesinden alınan nefes önerilen bir yoldur.

Stres Sorunu

Stres Sorunu

Birkaç defa bu gevşeme tekniğini uygulayın. Derin nefes meditasyonu gevşemek için çok etkili bir uygulama kaygılarınızı bu şekilde kontrol altına alabilirsiniz. En sık kullanılan yöntemdir. Eğer karından nefes alırsanız göğüsten alınan nefese göre daha fazla bedeni oksijen yüklemiş olursunuz Bu yüzden karından derin nefes almalısınız. Unutmayınız, stres sinir sisteminin dengesini bozan bir olgudur. Yaşam kalitemizi olumsuz yönde etkilememesi için bu tarz gevşeme tekniklerinden mutlaka yararlanmalısınız.

7

Yorum Yok

Write a response