fondöten

Günlük Makyajda Temiz ve Parıltılı Bir Görünüm Nasıl Elde Edilir?

Gerek iş hayatı gerek sosyal hayatta aktif olmak her gün makyaj yapmayı gerektirebilir. Özellikle gündelik hayat içerisinde aşırıya kaçmamak biraz zordur. Çünkü iş ortamı ya da özel günlerde yapılan ağır makyajların yarattığı güzellik etkisinden vazgeçebilmek zor gelir birçok kişi için.

fondöten

fondöten

Makyajda parıltı denince akla direkt olarak bol yağlı cıvık bir parlatıcı imajı canlanır. Ancak çoğu zaman çekici görünmeyen bu durumdan uzak kalarak gündelik makyajda taze ve ışıltılı bir görünüm yakalamak için bazı tüyolar faydalı olabilir. Örneğin cildi çok yağlı olmayan kişiler için yüz nemlendiricisinin içerisinde bir iki damla kadar kolay emilen doğal yağlar karıştırmak ciltte şık bir aydınlık yaratır.

Katmanlaşmış Bir Fondöten Yerine Aydınlık Bir BB Krem

Aşırı fondöten kullanımı sebebiyle çoğu kadının yüzü aynı tonda maskelenmiş gibi görünüyor. Cildin doğal güzelliğini koruyabilmek için kullanılan nemlendiricili kapatıcılar içerisine aydınlatıcı kremlerden bir miktar eklemek de ciltte aşırıya kaçmayan hoş bir parlaklık sağlar.

bb krem

bb krem

Ciltte taze bir görünüm denince akla yumuşak ve hafif nemli bir imaj geliyor. Ancak pudra kullanımı cilt yüzeyinde tozlu bir yapı bıraktığından cildin olduğundan yaşlı görünmesine sebep olur. Bunun yerine krem allıklar tercih edilebilir. Son zamanlarda önemi anlaşılan transparan pudralar ciltteki yağlı görünümün giderilmesi için birebirdir. Kullanım yöntemlerini iyice araştırarak şık, güzel ve profesyonel bir makyaj uygulamak mümkün olur.

6

Yorum Yok

Write a response