çocuklarda nezle

Çocuklarda Alerjik Nezle Belirtileri

Alerji bir insanın çocukluğunda oluşmaya başlayan bir rahatsızlıktır. Kendini belirli aralıklarda ve şartlarda tekrar eden bir rahatsızlık olan alerjik için erkenden müdahale edilmesi gerekir. Bu yüzden alerjik nezlenin belirtilerini bilmeli ve çocuğunuzda bu belirtilere dair bir şeyler varsa da ona göre hareket etmeniz gerekecektir.

çocuklarda nezle

çocuklarda nezle

Bu Belirtilere Dikkat Edin

Genellikle bahar aylarında ortaya çıkan ve çocuklara hapşırık, öksürük, yara gibi geri dönüşler yapan alerjilerin en çok sevdiği şey polenler ve bitkilerdir. Küçük yaştaki çocuklarınız bahar günlerinde bu bitkiler ile karşılaştığı zaman olduğundan farklı görünüyorsa, hapşırıyorsa bu bir alerjik nezle başlangıcı olabilir. Çocukluk döneminin ilk yıllarında görülebilecek belirtileri kesinlikle dikkate almanızda yarar vardır.

Peki bu belirtiler nelerdir? Bir çocuk nasıl belirtiler besliyorsa alerjik nezleye yakalanmış denilebilir? İlk olarak söylenecek belirti tabii ki de hapşırıktır. Ama normal bir hapşırık değil. Eğer çocuğunuzda hapşırık krizleri oluyorsa kesinlikle uzmana danışmanızda yarar vardır.

hastalık

hastalık

Teşhis konulduktan sonra siz de ona göre rahat bir şekilde hareket edebileceksiniz. Bunun yanı sıra burunda yanma ve sürekli olarak devam eden göz kaşıntısı ile burun akması da alerjinin en önemli belirtilerindendir. Gözlerde alerjinintemel noktalarından biridir. Eğer gözlerinde de yanma, kaşınma ve sulanma oluyorsa bilin ki bu da alerjik nezleye doğru giden bir yoldur. Horlama toplum içinde çok sık rastlanılan bir sorun. Ama eğer bu sorun çocuğunuzda varsa alerji belirtisidir.

4

Yorum Yok

Write a response