kilo vermek

Hızlı Kilo Vermek İçin Öneriler

Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek pek çok kişi için neredeyse hayal haline gelebiliyor. Çünkü bu konuda yaptıkları araştırmalar sonrasında böylesine bir şeyin mümkün olmadığını düşünüyorlar. Halbuki gerekli olan detaylara dikkat etmek sonrasında hızlı bir şekilde kilo vermek çok daha kolay.

kilo verme

kilo verme

 

Ana Öğünlerde Öncelik Salata ve Yoğurt Olmalı

Geleneksel Türk yemeklerinde öncelikli olarak çorba, ardından ana yemek ve ara sıcaklar tüketiliyor. Halbuki yoğurt ve salata ile yemeğe başlanmasından sonra iştah azalacak ve çok daha az yemek yenilecektir.

Karbonhidrat Değeri Yüksek Yiyecekler En Sona Bırakılmalı

Hiç şüphesiz ki karbonhidrat vücudun en önemli yakıtıdır. Fakat pek çok kişi karbonhidratı olması gerekenden çok daha fazla tüketiyorlar. Börek, makarna, erişte, pilav ve patates tarzındaki yiyecekler fazla tüketildiği için yağ olarak depolanacağından; mümkün olduğu kadar yemeklerin sonunda ve az miktarda tüketilmelidir.

kilo vermek

kilo vermek

Yemeklerden Önce ve Yemek Esnasında Su İçin

Şimdilerde yapılan araştırmalar gösteriyor ki yemek öncesinde ve yemek yerken su içecek olan insanlar, normalden çok daha az miktarlarda yemek yemeye başlayacaklar. Bunun sebebi ise suyun tokluk hissini ortaya koymasıdır.

Yemeklerinizde Tok Tutan Yiyeceklere Yer Verin

Bazı yiyecekler çok miktar dahi yense tok tutma özelliğine sahiptir. Dolayısıyla bunların tüketilmesi sonrasında normalden çok daha az miktarlarda yemek yenerek kalori alımı azaltılır. Başta limon olmak üzere acı kırmızı biber, ceviz, yoğurt gibi yiyecekler ile hem alınması gereken besin öğeleri alınıyor hem de günlük kalori alımı azaltılmış oluyor.

5

Yorum Yok

Write a response