fotoğraf

Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın Püf Noktaları

Teknolojinin bizlere getirdiği en etkili yenilik fotoğraf çekinmektir. Fotoğraf çekinme modası hiçbir zaman geçmeyecek gibi görünüyor. İnsanlar her anı ölümsüzleştirmek adına fotoğraf çekiyor ve çekiniyor. Bu fotoğrafların başını da selfie bizdeki ismiyle de özçekim alıyor. Böylesine önemli olan fotoğraf çekiminde güzel çıkmakta bir hayli önem taşıyor.

fotoğraf

fotoğraf

Bazı insanlar fotoğraflarda güzel çıkamadığını düşünerek fotoğraf çekinmek istemiyor. Hatta fobi gibi düşünüyor bunu. Oysa fotoğraf çekinmek çok güzeldir. Ayrıca güzel çıkmakta çok zor bir şey değildir. Yalnızca bazı sırlara hakimolmanız gerekiyor. Bu sırların başında da rahat olmak geliyor. Rahat olmak çok önemlidir. Fotoğraf çekinirken rahat olursanız eğer ilk aşamayı başarıyla atlatmış olursunuz.

Önceden Duruşunuzu Çalışın

İkinci aşama açıdır. Gerekirse aynada çalışın ve pozisyonunuzu belirleyin. Duracağınız açı fotoğrafın nasıl olacağını tayin edecektir. Bu yüzden açı önemlidir. Güzel bir fotoğraf istiyorsanız açınızı iyi belirleyin. Gözleri kısmak önemli bir poz türüdür. Hatta popülerdir. Günümüz insanları dişlerini pek göstermiyor. Ufak bir tebessümle gözlerini kısıyor. Siz de öyle yapabilirsiniz.

selfie çekmek

selfie çekmek

Kamera karşısında çalışmakta önemlidir. Nasıl bakacağınızı, nasıl pozisyon alacağınızı ve bunun kamerada nasıl görüneceğini bilmeli hatta ezber etmelisiniz. Ona göre de etkileyici pozlar vereceksiniz. Son olarak göz hilesi uygulayabilirsiniz. Bazı insanlar fotoğraf çekinirken şanssızlık yaşayarak kapalı gözle çıkıyor. Bu kötü bir imajdır. Bunu önlemek için süreli bir fotoğraf çekinin ve son saniyesine kadar gözlerinizi kapalı tutun. Son anda da açarak canlı bir bakışla fotoğraf verin.

9

Yorum Yok

Write a response