Kolay Uykuya Dalmanızı Sağlayacak Olan Çaylar

Kolay Uykuya Dalmanızı Sağlayacak Olan Çaylar

Günlük yaşantı içinde yaşanılan yoğunluk kimi zaman kıs aşurede uykuya dalınmasını sağlarken kimi zaman ise uykuya dalmanın zorlaşmasına neden olabilir. Uykuya dalmaya etki eden en önemli faktör ise strestir. Stres yaşamakta olan kişiler kolay kolay uykuya dalamazken aynı zamanda uyku esnasında ara ara uyanırlar. Bu sebep ile de kaliteli bir uyku alamazlar. Gün içindeki tüm aktiviteleri olumsuz olarak etkileyecek olan kalitesiz uyku ise yaşamınızda olumsuzlukları da doğuracak olan etkendir.

Kolay uykuya dalabilmek için ise akşam saatlerinde kafeinli içeceklerden uzak durmanız önerilir. Özellikle öğleden sonra kafeinli içeceklere ya da alkolle yer açmamanız tavsiye edilir. Bunun yanı sıra yatmadan önce ılık bir duş almak ise suyun etkisi ile olumsuz enerjinin atılmasına da destek olurken kaslarında gevşemesini sağlar. Ilık duş sonrası ise tüketilecek olan bitkisel çaylar uykunun gelmesini sağlarken kısa sürede uykuya dalmanıza destek olur. Sadece bitki çayları değil aynı zamanda odanıza lavanta koymanız da uyku açısından kaliteye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Papatya Çayı

Papatya çağı kaslarınızın gevşemesini sağlarken aynı zamanda bedensel olarak da sakinliğe geçişi hızlandırır. Stresin azalmasını sağlarken aynı zamanda uykuya dalmayı da kolaylaştıran etkendir.

Ihlamur Çayı

Ihlamur çayı da rahatlamanızı sağlarken aynı zamanda uykuya dalmanız konusunda da size yardımcı olur. Ilık bir duş sonrasında tüketeceğiniz ıhlamur çayı ile rahat bir uyku elde edebilirsiniz.

6

Yorum Yok

Write a response