Giysilerin Ömrünü Uzatan Uygulamalar

Giysilerin Ömrünü Uzatan Uygulamalar

Giysilerinizin daha uzun ömürlü olması için bazı detaylara dikkat etmeniz yeterlidir. Özellikle yün içeriği bulunan giysilerinizin çabuk tüylenmemesi için ilk yıkama öncesinde bir gece buzlukta poşet içinde bekletilerek sonrasında yıkama işlemine geçilmesi öneriliyor. Bunun yanı sıra diğer tüm giyimlerde de belli uygulamalara dikkat ederek giysi ömrünüzü uzatmanız mümkündür.

Kotları Nasıl Yıkamalı?

Kotların yıkama detaylarına dikkat edilmesi son derece önemlidir. Kot ürünleriniz ile başka giyimlerinizi aynı anda yıkamamanız da önerilir. Kot eşyaların yıkama işleminde otuz derece altında ve az miktarda deterjan kullanımı ile işlem yapılmalıdır. Bu sayede kotların ömrünü uzatmak mümkün olur.

İpeklere Dikkat

İpek giyim parçaları ve aksesuarın kirlerinden arındırılması işleminde kuru temizleyicilerinden yararlanılması önerilir. Fakat bunu yapmak istemiyorsanız ipeklerinizi asla makinede yıkamamaya dikkat etmeniz önerilir. İpek yıkama işlemi için soğuk su kullanılarak deterjan olarak ise şampuana yer verilmesi önemlidir. Aynı zamanda kurutmada ise askı kullanımına yer açılması ve ütü kullanılmaması da tavsiye edilir.

Trikolar Özen İster

Trikolar da ipekler gibi özen isteyen parçalar arasında yer alıyor. Triko temizliğinde de makine kullanımına yer açmanız olumsuz durumlar ile karşılaşmanıza neden olabilir. Bu sebep ile trikolarınızı elde yıkamanız ve asla asmamanız önerilir. Eğer mümkün ise bir yere sererek yavaş yavaş kurumasını sağlamanız ve asla ütü kullanmamanız da tavsiye edilir.

6

Yorum Yok

Write a response