ıslak saçla yatmak

Islak Saçla Yatmanın Zararları

Havaların yavaş yavaş soğuması ile beraber grip ve hastalıklardan da söz edilmeye başlandı tekrar. Soğuk havalara karşı sizin de tedbirler almanız ve hatalardan uzak durmanız iktiza ediyor. Günümüzde pek çok insanın yaptığı bir hata var. Özellikle de daha uzun saçlara sahip olduğu için kadınlar bu hatayı daha fazla yapıyor. O hata da ıslak saçlarla yatmaktır.

ıslak saç

ıslak saç

Pek çok insan duş alıp yatmayı seviyor. Günün yorgunluğunu atmış bir şekilde yatağa girmek vücudu rahatlatıyor ve rahat bir uykuyu vat ediyor insana. Ama duşun ardından iyice bir kurulanmak gerekiyor. Çünkü ıslak saçlayatmak oldukça zararlı. Kesinlikle saçlar önce havlu ile sarılmalı daha sonrada kuru bir havlu ile kurulanmalıdır.

Bakterilere Karşı Savunmasız Kalırsınız

Islak saç ile yattığınız zaman birçok rahatsızlıkla karşılaşabilirsiniz. İlk sırada da üşütme yer alıyor. Odanızın sıcaklık dengesi nasıl olursa olsun nemli saçlar sıcaklık dengesini düşürecektir. Ayrıca nemli yastığınızdaki bakterilerde başınıza bela açabilir. Bakteriyel enfeksiyonlar ile karşılaşmanız mümkündür böylece. Çünkü nemli saçlar bakterilere karşıfazlasıyla savunmasız kalır.

ıslak saçla yatmak

ıslak saçla yatmak

Dolayısıyla bakterilerin vücudunuzu sarması daha kolay olacaktır. Islak saçlar ile yatağa girip uykuya dalmak sabahki ruh halinizi vegörünümünüzü de etkileyecektir. Saçlarınız dağınık ve kötü görünecektir. Hatta cildiniz de kuru bir yapıya sahip olacak ve sivilce ile akne gibi olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalacaksınız. Bunları yaşamak istemezsiniz değil mi?

1

Yorum Yok

Write a response