güçlü kadın

Güçlü Bir Kadın Olmanın Sırları

Annelerimizi bir düşünelim… Ne kadar da güçlü kadınlardır değil mi? Hiçbir sıkıntı yenemez onları, her zorluğun üstesinden gelirler! Onlar sanki süper kahraman gibiler… Peki güçlü bir kadın olmak için anne mi olmak gerekir?

Annelerimizi örnek alarak güçlü kadın olma yolunda ilerleyebiliriz. Hatta bu konuda ufak tefek tavsiyeler de verilebilir.

güçlü kadın

güçlü kadın

Güçlü Kadın Olmak İçin Tavsiyeler

  • Tabi ki ilk maddemiz; annelerimiz! Onları sürekli gözlemleyin. Daha doğrusu, sizin gözünüzde güçlü olan tüm kadınları gözlemleyin. Hangi olaya nasıl tepki veriyorlar diye sürekli gözlem yapın.
  • Önemli işlere imza atmış kadınları araştırıp, onların özelliklerini analiz edin. Ve sizin hangi özelliğiniz eksikse onlara göre kendinizi geliştirmeye çalışın.
  • Kendinizi asla küçük görmeyin. Sizin de önemli bir kişi olduğunuzu, size de ihtiyaç duyulduğunu unutmayın. Özellikle bir toplum içindeyken, kendinizden daima emin olun ve kendinize güvenin.
güçlü kadın olmak

güçlü kadın olmak

  • Eksik yönlerinizi değil, sizde var olan yeteneklerinizi ön plana çıkarın. Fakat eksik olan yönlerinizi de tamamlayarak daha güçlü ve etkili bir kadın olmak için çaba harcayın.
  • Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğünü asla umursamayın. Siz kendiniz gibi olmaya, kendi istekleriniz doğrultusunda yaşamaya devam edin.
  • Olaylar karşısında üzülseniz de, bu üzüntüden tükenseniz de; hayata yeniden başlamak gerektiğini unutmayın. Güçlü kadınlar, üzülmeyenler değildir; üzülse de hayata devam edebilenlerdir 😉

Güçlü kadınlar olarak; kendi kimliğinizi asla kaybetmeyin. Siz; siz olarak güzelsiniz ve o şekilde daha güçlüsünüz.

2

Yorum Yok

Write a response