deodorant

Doğal deodorantlar ile bakım

Doğal deodorantlar kokuyu engellerler fakat terlemeyi yapıları gereği engellemezler. Klorofilin vücut kokusuna neden olan bakterilerin üzerinde belirli ve bilinen etkisi bulunmaktadır. Bundan dolayı klorofili çok bitkilerde bulunmaktadır tüketmek çok faydalıdır. Yeşil yapraklı sebzelerden sürekli tüketmek çok faydalı olacaktır. Koltuk altlarını maydanoz, tere yaprakları, marulun yeşil kısımları patlıcan kırmızısı turpun tepeleri ile ovarak hoş olmayan kokuları gidermiş olursunuz.

deodorant

deodorant

Koltuk altlarınıza çay gibi demlenmiş olan adaçayı sürün. Sıcakça banyoya atılan selam otu iyi bir temizleyici ve deodorant etkisi yapmaktadır. Selam otunu güzelce doğrayın ve bir keseye koyun, banyoya bırakın. Lavanta çiçeği yağıda etkilidir. Yalnız çok keskin bir kokuya sahip olduğu için doğrudan kullanmayınız. Lavanta suyu yapın ve problemli bölgelere yediriniz.

Lavanta suyu

3 damla lavanta çiçeği yağı

1 kesme şeker veya 1 çorba kaşığı toz şeker de kullanabilirsiniz

2 bardak damıtılmış su,

lavanta

lavanta

Bunların tamamını karıştırarak iki hafta bekletin ve sıvıyı kullanmadan önce çalkalayın. Vücut kokularının giderilmesine yardımcı olan daha başka şifalı bitkilerden bir kaçı şunlardır.

Diş karanfil, kasımpatı yaprağı, kâfuru. Bunları ister vücudunuza sürebilirsiniz, isterseniz banyo suyunuza katarak güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

6

Yorum Yok

Write a response