anne çocuk

Anne Sevgisi Ne Zaman Başlar?

Anne sevgisi, dünyaya gelmeden anne karnında başlayan ve doğduktan sonra devam eden sevgilerin en güzeli, en özelidir. Anne sevgisi, merhameti, sabrı yüce yaradan tarafından annelere verilmiş bir lütuftur. Büyüklerimizin hiç kimse sizi anneniz gibi sevemez cümlesi evlat sahibi olunca anlaşılacak bir cümledir. Çünkü anne olmayan bir kadın annelik duygusu, evlat sevgisi nedir anlayamaz. Anne hamile olduğunu öğrendiği andan itibaren başlayan annelik duygusu günden güne şiddeti arttıkça devam eder, bu süreçte annelik duygusu öyle gelişir, öyle büyür ki anneler ve bebekleri birbirlerine o kutsal sevgiyle bağlanırlar.

anne çocuk

anne çocuk

Anneler çocukları için her zaman kendinden ödün verirler, hamilelikle başlayan süreç doğum, sonrasında büyüme. Gelişme ve yetişkin olana kadar devam eder,çocukları yetişkin olsa da anneler daima fedakarlık yapmaya devam ederler.  Annelerin bütün bunlara sabır göstermesi içindeki sevgi ve merhametin büyüklüğündendir.

Anneler Çocuklarını Nasıl Severler?

Anneler bebeklerinin, elma gibi yanıklarını sıka sıka, yumuşacık ellerini öpe öpe, mis gibi kokusunu koklaya koklaya her zaman karşılıksız severler.  Dokuz ay karnında taşıdığı, doğum sancılarını çektiği, uykusuz geçirdiği geceleri, bebeği için gezmesinden, eğlenmesinden yaptığı fedakarlığı hiç düşünmeden şefkatle ve karşılıksız severler.

çocuk anne

çocuk anne

Anne çocuklarının uykusunu, yemesini, içmesini, ısınmasını, üşümemesini, hastalanmamasını isterler, bir kazaya karışmamasını, evlatlarının başına ne gelecekse kendilerine gelmesini isterler, kısaca anneler evlatlarını gerekirse canından çok sever.

6

Yorum Yok

Write a response