seyahatte yemek yemek

Sık Seyahat Edenler için Daha Sağlıklı Kalmanın 6 Yolu

Bazı insanlar işi gereği sık seyahat etmek zorundadır ve onları Jet lag sendromu, tekrarlanan soğuk algınlığı, ishal, ağrı, uykusuzluk, stres ve genel bazı hastalıklar bekler. Sağlıksız gıdalar ve egzersiz eksikliği ruh halinizi, zihin sağlığınızı etkileyebilir ve sizi hastalığa itebilir. Zaman dilimleri ve stresteki değişiklikler sindiriminizi de etkiler ve hastalıklara davetiye çıkarır. Sık seyahat etmek zorundaysanız, bu sağlıklı kalma önerilerini dikkate almalısınız.

seyahat ederken dikkat

seyahat ederken dikkat

  • Uykunuzu tam almaya çalışın: Kaliteli uyku, sağlığınızdaki tüm farkları ve seyahat sorunları ve hastalıktan kurtulma becerinizi geliştirecektir.
  • Hijyene dikkat edin: Seyahat ederken hastalıkları önlemek için ellerinizi sık sık yıkamak sterilize etmenin en iyi yoludur. Temizleme mendilleri, çantanızın önemli bir parçası olmalıdır
  • Musluk suyundan uzak durun: Çeşme içecekleri de risk oluşturabilir, bazen filtreler değiştirilmez veya mevcut değildir. Bunun yerine şişe suyu veya soda alın.
seyahatte yemek yemek

seyahatte yemek yemek

  • Kirli yiyeceklerden kaçının: Temiz olduğundan emin olmadığınız gıdalardan uzak durun. Sadece temiz suda yıkanmış, soyulmuş ve pişmiş yiyecekleri yiyin.
  • Yediklerinize dikkat edin: Farklı ülkeler veya coğrafyalar alışık olduğunuz beslenme rejiminizden uzak olabilir. Salataların, az pişmiş yumurta veya etlerin, sokak gıdalarının, soğuk etlerin, peynir tabakları veya büfelerin tüketimini sınırlayın.
  • Bol su için: Temiz suya erişimi olmayan genel dehidrasyona sahipseniz, bu ciddi sonuçlar doğurabilir. Kusma ve ishalden kaybedebileceğiniz gerekli besin maddelerini yenilemek için bol temiz su tüketin.
2

Yorum Yok

Write a response