muzlu süt

Yaşamı Kolaylaştırmaya Dair Pratik Öneriler

Hayat bir mucize ve bize sunulan muhteşem bir armağan. Hal böyle olunca da yaşamın ne zaman biteceğini bilemediğimizden her anını güzel, anlamlı ve sağlıklı geçirebilmek için bazı şeyleri yapmamız ve yaşamımızı kolaylaştırmamız önemli.

Eğer bunları yapabilirsek hayatın çok daha güzel olacağı ve ne yaşarsak yaşayalım ayakta kalacağımız kesin.

güneş kremi

güneş kremi

Bunları Deneyin

Her alanda farklı bilgileri paylaşmaya başlayalım dilerseniz. Sabahları uyandığınızda yüzünüzü yıkayın ama asla kurulamayın. Bu öneri bizzat 15 yaşında Türkiye Güzeli olan ve 73 yaşında olmasına rağmen muhteşem güzel görünen Nebahat Çehre’den geliyor. Yüzü ıslak bırakmanın cildi doğal olarak nemlendirdiğini ifade ediyor.

Yine sabahları aç karnına içilecek bir bardak ılık su cildinizi nemlendirir iken böbreklerin sağlıklı çalışmasını sağlıyor.

Tüm mevsimlerde cilt yapınıza uygun güneş koruyucusu ürünler kullanmak güneşin olası zararlı etkilerine karşı cildi korur. Güneş koruyucu seçerken mümkün olduğunca nemlendirici özellikte olanları tercih edin.

muzlu süt

muzlu süt

Geceleri yatmadan önce bir bardak ılık muzlu süt, hem rahat bir uyku sağlayacak, hem de muzun sakinleştirici etkisi ile ertesi güne çok daha pozitif başlamanızı sağlayacaktır.

Herkesin bir dönem insanlardan kaçmak istediği, hiçbir şeye tahammül edemediği günler olur ki, bu dönemlerde çıkın ve bir yarım saat yürüyün.

Hobileriniz olsun ve hobilerinize zaman ayırın.

Yılda bir kere tüm dünyadan uzaklaşarak, size en iyi gelen yerlerde kendinize zaman ayırın ve kendinizle zaman geçirin. Unutmayın siz olmazsanız kimse yok.

Yorum Yok

Write a response