Öğrenci Evi Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Öğrenci Evi Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Öğrenci evi dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken nokta öğrencilerin ders çalışırken rahat etmelerini sağlayan bir ortamın yapılmasıdır. Öğrencilerin sınav dönemlerinde uzun saatler boyunca ders çalışacağını düşünerek hareket etmeli. İlk olarak koltuklarının çok rahat olması gerekir. Koltuk minderi ise çok fazla yumuşak olmamalı. Koltuk seçerken renklerine dikkat etmeli ve odanın bütünüyle uyum sağlamasına özen göstermelisiniz.

Öğrenci Evi Nasıl Dekore Edilir?

Çalışma masaları ve sandalyelerinin yüksekliği ayarlanabilmeli. Yüksekliği boy ve bedene göre ayarlanırsa daha verimli çalışma ortamı sağlanır. Göz sağlığına önem vermeli ve ışık düzeni titizlikle yapılmalı. Işığın geldiği açı çok önemlidir. Gözlerin ağrımaması için ışığın sol üst taraftan gelmesine dikkat edin. Enerji tasarrufu sağlayan ampulleri seçerek bütçenizin de zarar görmesini engellersiniz.

Kaliteli ve sağlam çalışma masası seçmeli, fonksiyonlu olmasına özen göstermelisiniz. Renkli masa tercihi yaparak odaya hareket kazandırabilirsiniz. Dikkatiniz çabuk dağılıyorsa beyaz renkli ya da camlı masalara yönelin. Çalışma alanına bir tane kara tahta koyabilir ve aklınıza gelen notları oraya yazabilirsiniz.

Kitaplık ya da kitapları koyacağınız rafları seçerken çalışma masasıyla uyumlu olmasına çalışın. Kitapların yanı sıra biblo ve kişisel eşyalarınızı da koyabilirsiniz. Giysilerinizi koyacağınız dolabı ise sürgülü modellerden seçerseniz yer kaplamaz. Koltuk için yer varsa renkli bir koltuk seçebilirsiniz. Perdelerinizi açık renkli seçerseniz gün ışığından daha iyi yararlanırsınız.

3

Yorum Yok

Write a response