boğaz ağrısı

Boğaz Ağrısını Geçirmenin Hızlı Ve Doğal Yöntemleri

Günümüzde özellikle kış aylarında rastlanılan ve insanların başının dertte olduğu bir hastalık vardır. Bu hastalıkta gribal enfeksiyonlar neticesinde oluşan boğaz ağrısıdır. Boğaz ağrısı aslında her dönem olabilir. Bademciklerinizi fazla sıcak ya da fazla soğuk içecekler ile zorlamanız veya üşütmeniz gibi durumlarda sizi karşılayan ve oldukça zor anlar yaşatan sıkıntılı bir rahatsızlıktır boğaz ağrısı. Peki en hızlı nasıl geçer?

boğaz

boğaz

Antibiyotik Almayın

Artık bilinçlenen hasta ve doktorlar sayesinde eskiden olduğu gibi fazla derecede antibiyotik ilaç tüketilmiyor. Eskiden en ufak bir boğaz ağrısında direkt olarak reçetesiz doktorsuz bir şekilde antibiyotik alınarak tedavi yapılmaya çalışılıyordu. Ya da doktorlar direkt veriyordu ama artık buna gerek yok. Çünkü çok daha sağlıklı ve  hızlı bir şekilde boğaz ağrısı tedavisi mümkündür.

boğaz ağrısı

boğaz ağrısı

Tuzlu su ile gargara yapmak en bilinenidir. Ağız içi yaraları geçirmede de büyük etkiye sahip olan bu gargara ile yara ve ağrılarınızı kısa süre içinde doğal bir şekilde geçirebilirsiniz. Boğaz ağrısı çekiyorsanız eğer bir fincan tarçın çayı size iyi gelebilir. Tarçının ağrıyı yakan bir özelliği bulunmasından dolayı bu çay ciddi manada işe yarıyor. Yılların ilacı ıhlamur ve zencefil çayları da yine boğaz ağrısını kökten çözen metotlar arasında yer alıyor. Bu çayları yapmakta oldukça  kolaydır. Bu çayları günde en az iki defa için ve gün içinde üç defa gargara yapın. Ağrı geçecektir.

4

Yorum Yok

Write a response