ayaydın kalesidın kalesi

Aydın’da Görülmesi Gereken Yerler

Egenin en  güzel kentlerinden birisi olan Aydın, dört mevsim insanların ziyaret etmek isteyeceği kentlerden birisidir. Aydın yaz aylarında ortalama 4 milyon turiste ev sahipliği yapan bir kenttir.  Aydın tarih ve kültürel bakımdan  birçok önemli mekana ev sahipliği yapar. Aydın tatilinde ziyaret etmeniz gereken kültürel yerlerin en başında Aphrodisias Antik Kenti  olmuştur.

Aydın

Aydın

Tarihsel anlamda çok önemli güzelliklere sahip olan antik kent yerli ve yabancı birçok turistin ziyaret ettiği adrestir. Aydın ziyaretinde görmeniz gereken turizm mekanlarından birisi de dilek yarımadası olmuştur. Aydın’ın en gizemli koylarından birisi olan koy, mavinin ve yeşilin en güzel renklerinin yer aldığı kenttir.  Ege’nin en şirin kentlerinden birisi Aydın’da ziyaret edilmesi gereken yerlerden birisi millet müzesidir.

Aydın’da Tarihi ve Turizmi Buradan Aralayın

1973 yılında açılmış müze, arkeolojik eserlerin yer aldığı müzedir. Aydın’da ziyaret edilmesi ve görülmesi gereken yerlerden birisi de kurşunlu manastırı olmuştur. Tarihsel önemli motiflerin yer aldığı manastır gezilmesi gerekir.  Aydın da yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği tarihi mekanlardan birisi de Güvercinada Kalesi olmuştur. Manzarası ile görsel şov sağlayan kale, çevresindeki tekneler ile muhteşem görsel görüntü sunmaktadır.

aydın kalesi

aydın kalesi

Tralleis antik kenti, Aydın’ın güneyinde yer alan Kestane dağlarında bulunan tarihi yerlerdir. Forum aydın, Crossroads Travel, Priene Antik Kenti, Arpaz Kalesi ve Saplı Ada görülmesi gereken yerlerinde bazılarıdır. Yapılacak tatillerde mutlak olarak tatil rehberi bulundurmalısınız.

4

Yorum Yok

Write a response