3d-maske

3D Mask ve Mikro-Rinoplasti ile Burun Estetiği Uygulaması

Burun estetiği konusunda ön plana çıkan 3D mask tekniği ve mikro-rinoplasti yöntemleri klasik rinoplasti uygulamalarından çok daha etkili müdahaleler gerçekleştirilmesine imkan tanıyor. Burun estetiği operasyonunda başarılı çalışmalara imza atan Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen yöntem kısa sürede tüm dünya geneline yayıldı ve uygulanmaya başladı.

estetik

estetik

Mikro-Rinoplasti Uygulamasında Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Mikro-rinoplasti uygulaması Dr. Yakup Avşar ismiyle birlikte anılıyor. Bu teknikte mikro motor sistemi de kullanılıyor. Dr. Avşar mikro motor sisteminde birlikte kullanılması için özel mikro motor uçları da tasarladı. Mikro motor uçları sayesinde burun estetiğinde ihtiyaç duyulacak tüm işlemler kolaylıkla yapılıyor. Mikro motor sistemi, burun ucu, burun kemiği ve burun köprüsü olmak üzere iç dokularda da her türlü müdahalenin gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor. Klasik yapılan açık burun ameliyatında gerçekleştirilen tüm işlemler mikro motor uçları sayesinde kapalı burun ameliyatında da başarılı şekilde uygulanıyor. Endoskopi teknolojisinden de faydalanılarak gerçekleştirilen kapalı burun estetği operasyonunda müdahale edilen doku 20 kat büyütülüyor ve görüntüsü de elde ediliyor.

3D Mask Tekniğiyle ile Burun Estetiği Operasyonu

Burun estetiği operasyonunda kullanılan bir diğer teknik ise 3D mask’tır. 3D mask tekniği yurt dışında 3D Avşar adı ile anılıyor. 3D mask yönteminin mimarı Dr. Yakup Avşar’dır. Ameliyat olacak kişi istediği burun şeklini hekime belirtiyor. Burun şekli belirlendikten sonra dijital ortamda hastanın yüzüne uygun burun şekli hazırlanıyor. Dijital ortamda belirlendikten sonra 3D print teknolojisi kullanılarak yüz ve yeni burun şeklinin maske biçiminde çıktısı alınıyor. Maske 3 boyutlu olduğu için hasta kişi maskeyi eline alıp yeni burun şekli hakkında fikir sahibi de oluyor. Maskeye dokunuyor ve emin bir şekilde operasyona kendini hazır hissediyor.

3D Mask Yöntemi ile Burun Şeklinizi Önceden Görün

Burun operasyonu öncesinde çok sayıda kişi burun ameliyatı sonrasında burnunun şeklini merak eder ve endişe de duyar. Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen uygulama sayesinde yeni burun şeklinizi önceden göreceğiniz için endişeleriniz de ortadan kalkacak. 3D mask tekniği sayesinde yeni burun şeklinizden emin olacaksınız. Yöntemin kolay olmasından dolayı hekim de burun operasyonu uygulama kararını daha çabuk alıyor. Hastanın burnunu yadırgaması ya da beğenmemesi gibi durumlarda ortadan kalkıyor. Görüntü magnifikasyonu sağladığı için çok zorlu müdahaleler de hekim tarafından kolay şekilde gerçekleştiriliyor.

3d-maske

3d-maske

Burun Estetiği Operasyonu Öncesi Yapılan Hazırlık Aşamaları

Burun estetiğine karar veren kişiler bir ay önceden bazı hazırlıklara başlaması gerekir. Yeşil çay, bitkisel haplar, vitamin destekleri ve aspirinden uzak durulması çok önemli. Bu tarz içecek ve ilaçlar ameliyat sonrasında morarma ve şişliklere neden olur. Ameliyat öncesi kendine iyi bakmalı ve grip nezleden kendini korumalı.

Burun Estetiği Operasyonu Nasıl Yapılır?

Genel anestezi uygulanarak burun estetiği operasyonu gerçekleştirilir. Ameliyat 2,5 saat sürer. İlk gün yüze soğuk uygulamalar yapılır. Ameliyattan sonra hasta bir gün hastanede kalır ve ertesi günü evine gidebilir. Ameliyattan bir hafta sonra ağır tempolu yürüyüşler yapılabilir. Ameliyattan 2 hafta sonra ise hafif tempolu koşuya izin verilir. Ameliyattan üç hafta sonra ise hafif sporlara başlayabilirsiniz. Teknolojinin gelişimiyle birlikte son derece önemli yöntemler gerçekleştiriliyor ve burun estetiği olmak isteyen kişiler gönül rahatlığı içinde operasyon başvurusu yapabiliyor. Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen iki burun estetiği yöntemi sayesinde hastaların da yüzü gülüyor ve ameliyat öncesi yeni burun şekilleri hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar.

8

Yorum Yok

Write a response