altın

İkinci El Altın Alınır mı?

Son aylarda sık sık ikinci el siteleri görüyor olmalısınız. Hatta sitelerden de ziyade bazı kuyumcuların camlarına ikinci el altın bulunur yazılarına bile denli gelmiş olabilirsiniz. Peki 2. El altın güvenilir olur mu ya da diğer deyiş ile ikinci el altın alınır mı? Altına oldukça ilgili ve meraklı iseniz ve bazen sizin bütçenizi aşıyorsa o halde neden ikinci el altın alınmasın ki?

altın

altın

İkinci el altın demek aslında sizden önce birinin o altını getirip kuyumsuya satması oluyor. Bu altın çok az da kullanılmış ve hatta hiç kullanılmamışta olabiliyor. Kullanılmış olsa dahi, kuyumcu parlatmaya göndererek sıfır gibi sizlere teslim edebiliyor. Dolayısı ile ikinci el altını gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Altında Güven Çok Önemli

Elbette altını nereden aldığınız çok önemli. Mutlaka bir kuyumcudan almaya özen gösteriniz. İkinci el sitelerinde satılıyor olsa dahi elden teslim alarak bir kuyumcuya gösterme şartı ile satın almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Dolayısı ile hem kendinizi güvene almış olur hem de uygun fiyatlı bir altın almış olursunuz.

altın almak

altın almak

İkinci el altın modellerinde genellikle 14 ayar ürünler göz önüne çıkar. Hatta pırlanta tek taş ikinci el ile çok daha uygun bir fiyata sizlere mal olmuş oluyor. Dolayısı ile bizce ikinci el altınları da güvenilir olmak şartı ile rahatlıkla internetten ta da ikinci el satan kuyumculardan temin edebilirsiniz.

7

Yorum Yok

Write a response