retro giyim

2017’de de Retro Giyineceğiz!

Modaya ayak uydurmak isteyenler burada mı? Onlara güzel ir haberimiz var: Retro modası doludizgin devam ediyor. Gardıroplarınızda annenizden kalma gibi görünen kıyafetler için yer açmanızın zamanı geldi. Abiyelerden günlük giyime, aksesuarlara ve hatta gelinliğe kadar retro tarzın hâkimiyeti söz konusu. Bir şekilde modayı takip ettiğinizi belli etmek istiyorsanız, işe küçük parçalarla başlayabilirsiniz.

retro tarz

retro tarz

Pauntiyeli Desenler Olmazsa Olmaz!

Retro söz konusu olur da puantiye unutulur mu? Pauntiyeli giysilere yine ön planda olacak. Tişörtlerden elbiselere kadar birçok farklı kıyafette karşımıza çıkan puantiye, ev modasında da vazgeçilmezlerden biri haline geldi. Son dönemde trend olan parçalardan biri de puantiyeli çoraplar oldu. Uzun, kısa, kalın ya da ince fark etmeksizin her şekilde puantiyeli çorap görmek mümkün. Üstelik sadece kadınlar için değil, erkek için de öyle!

21.yüzyılda 60’lı yılların havasını taşıma şansı tanıyan puantiye desenleri birçok markanın yaz kreasyonunda yerini aldı. Ancak bu modaya ayak uydurmak istiyorsanız puantiyeli kumaşlarla kendinize özgü dikimler de yaptırabilirsiniz. En basitinden küçük parça kumaşlar alarak saç aksesuarı, fular gibi puantiyeli detaylara sahip olmak hem kolay hem de ekonomik olacaktır.

Puantiyede gözden kaçırılmaması gereken konu elbette doğru kombin yapma kısmıdır. Bu giysileri çizgili giysilerle bir arada kullanmamaya özen göstermeli ve puantiye ağırlıklı giyindiğinizde diğer giysi ya da aksesuarların sade tarzda olmasına dikkat etmelisiniz.

6

Yorum Yok

Write a response