parfum kullanmak

Parfümün Kalıcılığını Artırma Yolları

Parfümlerin kalıcılığı; parfümün nasıl bir koku olduğundan sizin kullanış tarzına kadar, bir sürü etkene bağlıdır. Bazı kokuların kalıcılığı yüksek olurken bazılarınınki birkaç saat bile sürmez. Peki ya sizde durum nasıl?

En sevdiğiniz parfümü sıktıktan yarım saat sonra hiçbir etkisi kalmıyor mu? Ya da parfümün şişesini üstünüze boşaltsanız dahi dışarı çıktığınız anda dağılıp gidiyor mu? Belki de parfümü doğru bir şekilde kullanmayı bilmiyorsunuzdur. Gelin şu püf noktalara bir göz atın en iyisi 😉

Parfümün Kalıcılığını Artıran Püf Noktalar

  • Dikkat edilmesi gereken ilk konu, kullanılan parfüm miktarı… Çok çabuk uçuyor diyerek bütün parfümü üzerinize boca etmenizin bir anlamı yok. Bu hiçbir işinize yaramaz. Aksine kendinize de ağır geleceği için rahatsız olursunuz. Önemli olan doğru bir uygulama yapmaktır.
  • Vücutta derinizin en ince olduğu yerler, parfümünüzü uygulayacağınız en doğru yerlerdir. Bu konuda en çok bilinen ve parfüm uygulaması açısından en çok tercih edilen bölgeler ise; bileklerin içi, kulakların arkası ve boyundur. Parfümünüzü bu bölgelerde kullanırsanız, hem daha etkili hem de daha kalıcı olduğunu göreceksiniz.
  • Parfümünüzü saçlarınıza uzak bir mesafeden sıkarak da daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz. Saça direkt olarak sıkarsanız, saçlarınızı kurutabilirsiniz.
  • Diğer bir yöntem de; parfümün sadece saçlarınızda, sadece kıyafetinizde ya da bir tek bedeninizde kokmasından ziyade tüm vücudunuza yayılmasını istiyorsanız, parfümü havaya sıkıp içerisinden geçin 🙂

Mis kokulu güzel günler sizin olsun…

 

6

Yorum Yok

Write a response