stressiz yaşam

Stressiz Hayatın Şifreleri

Stres bir insanın en büyük düşmanıdır. Sağlıklı olan bir insanı sağlıksızlığa iten, mutlu bir hayatı olan insanın hayatının orta yerine limon sıkarak sevdikleri ile arasına çomak sokan en kötü ruh hali kavramıdır. Stres aslında hastalığın ta kendisidir. Size basit gibi görünen bir stres zamanla ruhsal yönden kötü olmanıza sebebiyet verebilir.

stres

stres

Stresi Yenin

Bir insanın stresli olabilmesi için pek çok konu sayılabilir. İş yerindeki işlerin yoğunluğu, sevilmeyen bir işte çalışılması, hazırlanan bir proje, üniversite sınavına hazırlık yahut aile içinde maddi manevi geçimsizlikler sizi stresli bir yaşama yavaş yavaş sevk edebilir. Peki freni patlamış bir kamyon gibi gelen bu stresin önünde basireti bağlanmış bir şekilde duran sevdiklerinizi nasıl kurtarabilirsiniz? Tabii ki de stres yüklü o kamyonu durdurarak.

Kendinize Vakit Ayırın

Konu her ne olursa olsun stresin getirileri de götürüleri de aynıdır. Bu yüzden her durumda strese aynı şekilde yaklaşılmalıdır. Bilin ki stresin merkezinde siz varsınız. Bu yüzden önce kendinize güvenin. Konu her ne olursa olsun. Yapacağınıza inanın, aşacağınızı hissedin. İnsanın en büyük motivesi kendine olan güvenidir. Bu yüzden siz de kendinize güvenerek başlayın.

stressiz yaşam

stressiz yaşam

Sorununuza farklı açılardan bakarak farklı metotlar getirmeye çalışın. Aynı yerden bakıp tek çözüm odaklı çalışmayın. Saçma da olsa fikir üretin. Muhakkak biri farklılığı ile sizi tavlayacaktır. Konu ne olursa olsun her şartta ve durumda sağlığınızı her şeyin üstünde tutun. Siz sağlığınız olduğu müddetçe siz olacaksınız. Ayrıca bir hobi edinmeye ve kendinize vakit ayırıp yalnız kalmaya, kendinizle konuşmaya özen gösterin.

7

Yorum Yok

Write a response