Elizabeth Taylor ve Richard Burton

Tarihe Damga Vuran O Aşklar

Bu yazıda Leyla ile Mecnun, Ferhat ile Şirin ya da Kerem ile Aslı’dan yani masallardan bahsetmeyeceğiz. Çok daha gerçek, yaşamın içinden gelen o aşklardan bahsedeceğiz, öyle bir durum var ki bu aşkların bazılarında tarihin akışını olduğunu gibi değiştirmiş durumda.

O zaman hiç zaman kaybetmeden anlatalım ama liste çok uzun, burada sadece bazılarına yer verebileceğiz o da en ana hatları ile.

hürrem sultan

hürrem sultan

  • Hürrem Sultan ve Kanuni Sultan Süleyman: Elbette ki bu yazıya bizim tarihimizden bir aşk ile başlamalı idik ve onların aşkı belki de sadece Osmanlının değil, tüm dünyanın kaderini belirleyen bir aşktır. Osmanlı İmparatorluğunda ilk nikahlı eş olan Hürrem Sultan ile Kanuni muhteşem bir aşk yaşamıştır ve Osmanlının en kritik süreci de bu dönemden sonra başlamıştır.
  • Elizabeth Taylor ve Richard Burton: Dünyanın en güzel gözlü, en yetenekli oyuncularından birisi olan Elizabeth Taylor ve  Richard Burton’un aşkı bir film setinde başlamış, bu aşk 2 kere evlenip boşanma ile sonlanmış ama her ikisi de hayatları boyunca birbirlerine olan aşklarının bitmediğini ifade etmişlerdir.
Elizabeth Taylor ve Richard Burton

Elizabeth Taylor ve Richard Burton

  • Kral Edward ve Wallis Warfred Simpson: Bu listede mutlaka olması gereken bir aşktır zira kral bu Amerikalı kadın için tahtını bırakmış ve aşkını tercih etmiştir. Ve tahtı kardeşine devrederek İngiliz tarihine damga vurmuştur.
  • John Lennon ve Yoko Ono: İki güçlü karakter ve muhteşem bir aşk ki, dönemin gerçekliğinde kendileri çok önemli eylemliliklere birlikte imza atmış kişiliklerdir.
11

Yorum Yok

Write a response