Sahte Dezenfektan Nasıl Anlaşılır?

Sahte Dezenfektan Nasıl Anlaşılır?

Korona virüs öncesinde dezenfektanlar bilinirken virüs ile beraber ellerde hijyenin sağlanması amacı ile daha çok tercih edilmektedir. Dezenfektanın son zamandalar da korona virüse dayalı olarak daha çok talep görmesi ise fırsatçıların durumdan yararlanmak amacı ile sahte dezenfektan üretimlerine yer vermesine neden oldu.

Sahte dezenfektanlar sağlık için yarar yerine zarar getiren ürünlerdir. Cilde zarar veren sahte dezenfektanlar cildinize tahrişe neden olarak sıkıntılı bir sağlık sorunu ile karşılaşmanıza etki edecektir. Sahte dezenfektanın anlaşılması işleminde ise yanıcılık testi en çok tercih edilen uygulamadır. Sahte dezenfektanlar kolaylıkla alev almaktadır.

Satın alacağınız ürünün sahte olup olmadığı konusunda yaşayacağınız şüphe ile baş etmek yerine dilerseniz evde kendi dezenfektanınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Evde Dezenfektan Yapımı

  • Doğal Dezenfektan Malzemeleri

Doğal dezenfektan yapımı için çay ağacı yağı, sirke, su ve lavanta yağından faydalanabilirsiniz. Jel olarak hazırlamak isterseniz aloe vere jeli sirke yerine kullanabilirsiniz. Sirke seçiminde elma ya da beyaz sirke tercih etmeniz önerilir. 2 çorba kaşığı sirke, 3 damla çay ağacı yağı, 2 damla lavanta yağı ve iki bardak kadar ılık su yeterlidir.

  • Doğal Dezenfektan Yapılışı

Doğal dezenfektan yapımında tüm malzemeler kuru bir ve temiz bir şişe içine konularak karıştırılır. Eğer sirke yerine aloe vera kullanılma yer verdiyseniz biraz daha fazla karıştırarak tüm ürünlerin karışması sağlanması gerekir.

18

Yorum Yok

Write a response