kalp ve zeka

Kalbinizin Bir Zekası Olabilir mi?

Çoğu kişi bunu bilmiyor, ancak kalp kendini hissedebiliyor, düşünebiliyor ve kendisi için karar verebiliyor. Yaklaşık 40.000 nöron taşıyan kalbin, onu beynin mükemmel bir uzantısı haline getiren çok spesifik fonksiyonlara sahip bir nörotransmitter ağı vardır.

kalp

kalp

Kalbin Vücut İletişim Sistemindeki Olağanüstü Rolü

İlginçtir ki çoğumuz duygusal anlarımızda ellerimizi kalbimizin üzerine yerleştiririz. Otomatik, neredeyse içgüdüsel olarak, sanki gizemli, ilkel bir ses bize gerçek varlığımızın, vicdan merkezinin orada olduğunu söylüyor. Bu ses tamamen yanlış değil; sinirbilim, fantastik ve bazen anlamadığımız bu süreçleri aydınlatıyor. Kalp, beyne yakından bağlıdır, böylelikle sürekli olarak ona bilgi gönderir ve hatta bazı bedensel ihtiyaçlara bağlı olarak beynin çeşitli alanlarını harekete geçirir veya engeller.

Örneğin, sevgi gibi duyguların yanı sıra şefkat, hassasiyet bizleri oluşturan olağanüstü hücre, sinir, enerji ve elektrik kompleksinden geliyor. Kalp, çevre ve diğer insanlarla etkileşim kurmak için mükemmel bir şekilde işler. Göğsünüzde bulunan tüm harikaları anlamak için “kalpten düşünme ya da kalp gözü” metaforunun ötesine geçmenizi öneririz.

kalp ve zeka

kalp ve zeka

Kalp duygusal açıdan zeki bir organdır. Tuhaf görünüyor, ancak bir an için düşünün; sakin, dengeli ve gerçekçi olumlu duyguları geliştirirken kalp atış hızı ritmik ve kusursuzdur. Bununla birlikte, stres, kaygı ve korku gibi faktörler bu dengeyi tamamen bozar. Kalp, hangi duyguların başkalarıyla daha iyi bağlanmanıza yardımcı olduğunu çok iyi bilir.

Unutmayın ki, pozitif duygular nihayetinde sağlığımızı güçlendiren şeydir, gerçekten üstün ve inanılmaz bir istihbaratı olan kalp, bir dizi hormon kullanarak bu duyguları bile düzenler.

4

Yorum Yok

Write a response