çocuk odası modeli

Çocuk Odalarında Aydınlatma Önerileri

Çocuklarımız hayattaki en önemli varlıklarımızdır. Onların mutluluğu hayatta her şeyden önce gelen ilkelerimizdir. Bu nedenle onların refahı, konforu çok önemlidir. Çocukların kaldıkları odalarının konforu ve aydınlatma şekilleri de benzer özellik taşır. Çocuk odasını aydınlatılması da dikkat edilmesi gereken unsurlardan birisidir. Çocuk odalarının aydınlatmalarında dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır.

Özellikle tercih edilecek aydınlatma ürünleri çevre dostu olmalıdır. Işık düzeyi de mutlak suretle göz sağlığını bozmamalı ve gözü rahatsız etmemelidir. Bu nedenle direkt temas veren aydınlatma ürünleri yerine kademeli olarak ışık veren aydınlatma ürünleri tercih edilmelidir. Çocuk odalarının aydınlatmalarında kişinin gözünün yorulmaması gerekir. Aşırı aydınlık durumlarına karşı tedbir almak gerekir.

çocuk odası

çocuk odası

Aydınlatmanın Püf Noktaları

Çocuk odalarında tercih edilecek aydınlatma lambalarının ışık tercihi beyaz ya da günışığına yakın olmalıdır. Çocuk odalarının aydınlatmasında dikkat edilme gereken hususların bir diğeri de gece lambası tercihidir. Gece lambasında çocuğun uyandığı zaman çevresini görebilmesi önemlidir. Aydınlatma ürünlerinin malzemesi kırılmayan malzemelerden seçilmelidir. Çocukların çalışma ve oynama ortamlarında kullanılan eşyaların çevre dostu ürünleri olmasında yarar vardır.

Bilgisayar ve çalışma masaları gibi alanlarda da uygun sonuç veren masa üstü aydınlatmaları tercih edilmelidir. Aydınlatma ürünleri içerisinde ısınan lambaları tercih etmek ciddi zararlara neden olabilir. Işığın şiddetinin aydınlanabilir olması çocukların uyku durumları konusunda da önem arz eder.  Çocuk odalarının aydınlatılmasında kaliteli ürün seçimi yapmak tüketiciler adına çok önemlidir.

5

Yorum Yok

Write a response