Sevdikleriniz için Eşsiz Bir Hediye: Orkide Gönder

Sevdikleriniz için Eşsiz Bir Hediye: Orkide Gönder

Tropikal türlerinin genellikle ağaç gövdesinde büyüdüğü orkideler, orkide yetiştiriciliğinin de başlamasıyla birlikte tropikal türlerin görünümünü aratmayacak yeni orkide türleri ortaya çıkarıldı. Hal böyle olunca toprakta yetişen orkidelerin evlerin en güzel yerini alması uzun sürmedi. 

Çiçeklerin her biri ayrı bir güzelliğe, kokuya ve anlama sahiptir. Orkideler ise benekli ve çizgili çiçekleri ile son derece şaşırtıcı bir görünüme sahiptir. Çok çeşitli renk ve boyutları olan orkidenin çoğu koşulda çiçek açması nedeniyle aşkın sembolü kabul edilmesi hiç de şaşırtıcı olmasa gerek. Sevgi ve şefkatin derinden hissedildiğini ifade etmek istediğiniz her an sizler de sevdiklerinize özel tasarımlı orkide gönderebilirsiniz.

Uzun Ömürlü Çiçeklerden Orkide

Orkideler bakımı yapıldığında uzun süre canlılığını koruyan çiçeklerdir. Çiçek açma süresi diğer bitki türlerinden daha uzun sürer. Açılan çiçekler ise orkidenin türüne ve doğru bakımına bağlı olarak haftalarca solmadan dayanabilmektedir. 

Daha kısa sürede çiçeklenmesini sağlamak için gece gündüz sıcaklık farkına dikkat edilmelidir. Gündüz ile gece sıcaklığı arasında yaklaşık 10 derece fark olan bir ortamda çiçeklenme tetiklenecek ve zarif görünümünün daha uzun ömürlü olması mümkün olacaktır. 

Lüksün ve Zarafetin Çiçeği Orkideler

Orkideler görünümüyle lüksün ve zarafetin anlam bulduğu nadide çiçeklerdendir. Dekoratif görüntüsü nedeniyle çiçek aranjmanların vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. İyi şans getirdiğine inanılan orkide çiçeği her kültürde farklı bir şeyi sembolize etmiş ve zenginliğin işareti olarak kabul edilmiştir. 

Zamanla çiçekçilerin dükkanlarının baş köşesini kendine yer edinmeyi başaran orkideler en özel günlerin çiçeği haline gelmiştir. Evlilik teklifi çiçeği, söz-nişan çiçeği veya evlilik yıl dönümü çiçeği olarak en çok tercih edilen orkidelerin zarif görünümüyle kadınların gönlünü almayı başardığını söylemeliyiz. 

Hangi Renk Orkide Kime Gönderilir?

Orkideler beyaz, mor, sarı, pembe, turuncu, kırmızı, mavi ve yeşil gibi çok farklı renk çeşidi olan bir bitkidir. Çiçeğin kendisi aşkı, lüksü ve zarafeti simgelerken her bir renk de kendi içinde ayrı ayrı anlamlar taşırlar.  

Örneğin; beyaz orkide saflık ve masumiyeti temsil ederken, söz ve nişan çiçeği olarak tercih edilebiliyor. Anlamındaki saf sevgi nedeniyle anneler günü, babalar günü veya öğretmenler günü nedeniyle de beyaz orkide göndermek mümkün. 

Orkidelerin anlamlarını daha yakından tanımak ve birbirinden farklı tasarım çiçekler arasından sevdiklerinize orkide göndermek için https://www.wishflowersdesign.com/orkide linki tıklayabilirsiniz.

8

Yorum Yok

Write a response