kilo almak

Kilo Verememenin Sebepleri

Sağlık yiyecekler tüketilmesine ve spor yapılmasına rağmen birçok insan kilo vermemekten şikayetçi oluyorlar. Yapılan hatalar ve ihmallerden ötürü hedeflenen kiloya ulaşmak insanlar için zor olur. Bunun yerine dikkat edilecek olan şey gerekli detaylara dikkat etmek olmalıdır.

Yeterli Oranda Su İçmemek

İnsanların kilo verme esnasında yaptıkları en büyük yanlışların başında yeteri su içmemeleri geliyor. Günlük olarak belirli miktarlarda su içmenin yanı sıra yemeğe başlamadan önce su içmenin yanı sıra su miktarı fazla olan meyve ve sebzeleri tüketmek metabolizmayı ciddi oranda arttırmaktadır.

kilo

kilo

Kararlı Olmamak

Spor ya da diyet programı seçildikten sonra sıra bunu uygulamaya gelecektir. Ancak bu konuda kararlı olmamak; uygulanan programdan başarılı sonuçların alınmamasına sebep olacaktır.

Bilinçsizce Yemek Yemek

Birçok kişi yemeğini bilgisayar ya da televizyon karşısında yemek yemeyi tercih ediyor. Böyle olunca da aslında ne kadar yemek yediklerinin farkına varamıyorlar. Çünkü beyin o esnada farklı şeyler ile meşgul olduğu için doygunluk hissinin fark edilmemesine sebep olabiliyor.

kilo almak

kilo almak

Sıklıkla Düşük Kalorili Yiyecekleri Tüketmek

Düşük kaloriye sahip olan yiyecekler ve tatlılar çoğu zaman aldatıcı olabilecektir. Kişiler de bu yiyecekleri tüketirken tatmin olmadıkları için çok daha fazla yemek yemeyi istiyorlar. Bundan ötürü böylesi yiyecekler tüketilirken miktara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kendini Aç Bırakmak

Kilo verme konusunda yaşanılan en büyük sıkıntıların başında kişilerin kendilerini çok fazla aç bırakmaları gelmekte. Böyle olunca uzun süre aç kalan bünye bir anda çok fazla yiyecek istiyor, bunun devamında ise kilo alıyor.

6

Yorum Yok

Write a response