home ofis

Home Ofis Yaşam Alanları

Dünya kalabalıklaştıkça mekânlar küçülüyor. Eskisi gibi bol odalı ve ekstra kısımları olan ev ve iş yerleri pek bulunmuyor.  Üstelik bir mekânı dayayıp döşemenin maliyetleri de oldukça yüksek.

İnternetin sayesinde işlerimizin çoğunu dışarıya çıkmadan halledebiliyoruz, hatta görüşmeleri ve toplantıları da görüntülü arama uygulamaları sayesinde bulunduğumuz yerden yapıyoruz. Böyle olunca da çoğu iş kolu içinbir ofis kullanma ihtiyacı gün geçtikçe azalıyor. Bir masa ve bir bilgisayarın olduğu her yerden çalışılabilmesi evin bir odası veya bir köşesi neden ofisim olmasın düşüncesini doğuruyor.

home ofis

home ofis

Home Ofis Şirketler

Pek çok şirket mekândan tasarruf etmek amacıyla şirketle fiziki bağı bulunmayan çalışma kollarındaki personeline evden çalışma sistemi kuruyor. Böylece gereksiz bina masrafından kurtulmuş oluyor. Bu çalışma tipinin bir avantajı da evinden dışarı çıkması sağlık durumu nedeniyle zor olan çeşitli engelleri bulunan bireylerin de aktif çalışma hayatının içinde bulunmasını sağlıyor.

Devlet işlemlerinde de önceden mesken ve ofis ayrımı yapılırken bu gün teknik birkaç şartı yerine getirerek evinizi aynı zamanda iş yeriniz olarak gösterebiliyor vergi levhanızı evinizin duvarına asabiliyorsunuz.

ofis

ofis

Yol masrafı ve trafikte boşa harcanan zaman, şık görünmek için kıyafet ve bakım ürünü giderleri, ofis mobilyaları, evde ayrı işte ayrı internet sistemi, ziyarete çay içmeye gelen misafirler yüzünden bölünen iş konsantrasyonu… Oysa evinizde salonun bir köşesine veya ayrı bir odaya yerleştireceğiniz bir çalışma masası ile mutfağı, banyosu, televizyonu olan lüks bir iş yeri sahibi olabilirsiniz. Evinizin diğer fiziki özellikleri zaten ihtiyacınızı görecek nitelikte olduğu için yeni bir şeylere ihtiyaç duymayacaksınız.

Arada bir üçlü koltuğun rahatlığına kapılıp tembellik etmek gibi bir dezavantaja rağmen ev ofisler hızla  gittikçe cazibesini arttırıyor.

3

Yorum Yok

Write a response