gastrit

Gastrit Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Mide ile ilgili olarak birçok kişi büyük sorunlar yaşıyordur.  Yaşam kalitesini oldukça olumsuz yönde etkileyen mide rahatsızlıkları oldukça farklı çeşitlerde olabiliyor. Halk arasında en sık görülen mide rahatsızlıklardan ikisi de gastrit ve ülserdir. Peki gastrit ve ülser hakkında neler biliyoruz? İşte bu yazıda siz değerli okuyucularımıza bu rahatsızlıklar hakkında en genel bilgileri vereceğiz. Daha fazla bilgi sahibi olmak için vakit kaybetmeden yazınızı okumalısınız.

gastrit

gastrit

Gastrit Belirtileri Nelerdir?

Önemli mide rahatsızlıklarından biri olan gastrit ne yazık ki günümüzde birçok kişide görülüyor. Bu hastalıkta en önemli konulardan bir tanesi de düzensiz beslenme ve yerli yersiz yediğimiz besinlerdir. Yine alkol ve sigarada bu mide rahatsızlığının en önemli tetikleyicisidir. Özellikle sigara tüketen kişiler asit üretimi daha fazladır. Bir de yanında sıvı içecek tüketilirse asit oluşumu daha da hızlanıyor.

mide sorunları

mide sorunları

En önemli belirtileri arasında iştahsızlık, kusma, bulantı ve şişkinlik vardır. Bu tarz şikayetleriniz varsa kesinlikle uzman bir doktora danışmanızı öneririz. Midede yanma da en çok duyulan şikayetlerden bir tanesidir. Dolayısıyla kola, kahve gibi kafein içerikli içeceklerden mümkün olduğunca uzak durun. Gazlı içecekleri hayatınızdan çıkarın. Ayrıca normal dereceden fazla asit içeren mandalina, karpuz, çile ve portakal gibi meyvelerden de uzak durmaya çalışın. Son olarak siz değerli okuyucularımıza önerimiz yatmadan 2 saat öncesine kadar yeme içme eylemini kesmeniz olacak

5

Yorum Yok

Write a response