Çelenkler Ne Zaman ve Nasıl Gönderilir?

Çelenkler Ne Zaman ve Nasıl Gönderilir?

Düğünlerde, cenazelerde, yeni bir iş yeri açılışında bulunulan yere, anma törenlerinde çelenk gönderilmesi, kültürümüze de yerleşmiş oldukça eski geleneklerden bir tanesidir. Çok eski zamanlarda çiçek gönderme ile başlayan kutlama sembolleri,gelişen çiçekçilik sektörü ile birlikte kült bir gelenek haline geldi. Modern tasarımlarla üretilen çelenkler yaratıcılığın sınırlarını zorluyor ve ortaya harika modeller çıkarıyor.

Düğünlere Çelenk Gönderme Kültürü

Dünyada sayısız kültür olmasına rağmen neredeyse tüm kültürler düğünler için benzerlik taşıyor. Her ne kadar dünyadaki düğünler birçok farklılığa sahip olsa da, birçok paralellikleri vardır. Düğünlerin anlamı dünyada aynıdır; iki insanı birbirine bağlarlar, benzerlikler bu kadar değildir. Çoğu kültürde, evlilikler yalnızca iki kişiyi değil aynı zamanda iki aileyi ya da iki toplumu da bağlar. Ayrıntılı ve sembolik kıyafetler dünya çapında sadece düğünlerde giyilir. Çiçekler dünyada sadece bir dekorasyon olarak değil, düğün çelenkleri olarak yeni evlilere takdim edilir.

gerbela-2

gerbela-2

Çelenk Göndermek için Belirli Bir Kural Var mı?

Güzelliği, rengi ve kokusu ile düğün çelenkleriaynı zamanda zarafet gösterilerine dekatkı sağlar. Güller, kasımpatılar, karanfiller ve diğer geleneksel seçimler yaygınken, sempati notlarıyla daha kişiselleştirilmiş düzenlemeler de giderek yaygınlaşıyor. Elbette bir düğüne gönderilecek çelenk tarzı önemlidir. Renk seçimi tamamen kişisel olabilirken, çiçek türü üzerinde düşünülmelidir. Kesilmiş çiçekler uzun süre canlılığını muhafaza edemeyecekleri için dayanıklı çiçekler tercih etmek gerekir ve bu noktada çiçekçinin tavsiyelerine uymak daha iyi bir fikirdir.

Düğün çelenkleri standart modellerden kalp çelenk, ters çelenk veya ekonomik düğün çelenkleri gibi kategorize edilmiş modellerden seçilebilir. Bunun yanında istediğiniz farklı bir dizayn veya renk harmonisi düşüncelerinizi çiçek tasarımcınıza aktardığınızda sizin için daha kişiselleştirilebilir çelenk modelleri üretmeleri mümkündür. Ekonomik olarak masraftan kaçmadığınızda düğüne gönderdiğiniz çelenk prestijinizi arttıracaktır.

5

Yorum Yok

Write a response