pilin ömrü

Ev Tipi Pillerin Ömrünü Uzatmanın 5 Kolay Yolu

Oyuncaklar, elektrikli cihaz kumandaları veya kameralar gibi birçok şey için çok fazla pil kullanıyoruz. Bir pil ömrünün en yeşil kısmı, ellerinizde olduğunda, amaçları için kullanıldıkları zamandır. Bu onları, geri dönüşüme göndermeden önce mümkün olduğunca canlı tutmak anlamına gelir. İşte bazı ipuçları:

pil

pil

Doğru tür pil seçin

Pil seçimi söz konusu olduğunda tüm cihazlar eşit değildir. Bir dijital fotoğraf makinesi, pil ömrünü, çocuğunuzun oyuncağından daha kısa sürede tüketir. Bu tür cihazlar ve yüksek dirençli uygulamalar için özel olarak tasarlanmış alkalinli pilleri satın aldığınızdan emin olun.

Seyrek kullanılan cihazlardan pilleri çıkarın

Çoğu evde kullanılmayan oyuncaklar veya yazdan sonra klima kumandası içinde unutulan piller vardır. Uzun süre bir eşyada kalan piller hem cihaza zarar verir, hem de artık kullanılmaz duruma gelebilir. Onları çıkarıp kuru ve serin bir yerde saklayın.

pilin ömrü

pilin ömrü

Pilleri buzdolabına yerleştir

Sıcak bir iklimde yaşıyorsanız, pilleriniz çabuk tükenebilir, bu nedenle alkalin pilleri buzdolabı içinde saklamak değerli bir fikir haline geliyor. Çalışmalar, alkalin pil ömrünün buzdolabında tutulması halinde yalnızca % 5 oranında uzatılmış olduğunu gösterdi, çok fazla bir şey değil, ancak atmaktan iyidir.

Şarj edilebilir piller satın al

Nikel Metal Hidrit (NiMH), şarj edilebilir piller, ekonomik açıdan alkalin pillerden daha iyidir. NiMH’ler, atılmaları veya geri dönüştürülmeleri gerekmeden binlerce defa şarj edilebilirler. Şarj edilebilir piller, güçlerini hızla kaybederler, neyse ki fazla elektrik harcamazlar ve sık ​​şarj edilirse daha uzun süre kullanılabilir. Tamamen tükenmiş bir pil, kısa ömürlü bir pildir.

5

Yorum Yok

Write a response