cilt lekesi

Dudak Dolgunlaştırma Operasyonu

Herkes daha dolgun ve güzel dudaklara sahip olmak ister. Fakat asıl iş, size hangi yöntemin daha uygun olduğunu bilmekte yatıyor. Bunun için bir çok yeni yöntem var ve bunlar dudak çevresindeki kırışıklıklar, ince çizgiler için de ideal.

dudak dolgunlaştırma egzersizi, dudak dolgunlaştırma fiyat, dudak dolgunlaştırma teknikleri, dudak dolgunlaştırma yöntemleri

Dudak dolgunlaştırma estetiği fiyat

Bunun İçin Uygun muyum?

Her şey bir yana, siz bu uygulama için hazır mısınız onu bilmek gerekiyor. Tabi ki sağlık durumunuzun iyi olması da çok önemli.

Ayrıca şimdi söyleyeceğimiz durumlar sizin için geçerliyse, bu işten vazgeçmeniz ya da bir süre ertelemeniz gerekebilir.

  • Dudaklarınızda bir yara izi varsa
  • Dudaklarınızda uçuk varsa
  • Diabet hastasıysanız
  • Kan pıhtılaşması sorunu yaşıyorsanız

Dudak dolgunlaştırmak da diğer tıbbi müdahaleler gibidir ve sorumluluk gerektirir. Size belirteceğimiz yöntemler, fikir edinmeniz amacıyla yardımcı olacaklardır. Doktorunuza kullanmış olduğunuz bir ilaç varsa mutlaka söylemelisiniz ve alerjik bir durum olmaması için muayene olmalısınız.

Enjeksiyonlar: Dudak bölgenize direk olarak uygulanan ağrı kesiciler yardımıyla bölge uyuşturulur. Bunların başında da kolajen gelir ve dudağa enjekte edilir. Bu uygulamada dolgunluk kısa sürelidir yani 4 hafta ile 3 ay arası sürmektedir. Bir başka yöntem ise, vicudunuzdan alınan yağ hücrelerinin dudağınıza enjekte edilmesiyle olmaktadır. Yağ, genelde fazlalıkta bulunduğu için, kişinin karın ve kalça bölgesinden alınmaktadır.

Alerjik bir reaksiyon göstermez ve sonuçları kalıcı olabilmektedir. Cildin ürettiği bir şeker molekülü olan Restylane, enjeksiyonda bir başka yöntemdir. Hayvansal madde içermez ve insanda doğal olarak bulunur. Ayrıca, Hyalurik asidini içerdiğinden alerjik bir durumla karşılaşılmaz. Tek dezavantajı 6- 7 ay sürüyor olmasıdır.

cilt lekesi

Bunların yanı sıra, Dermalojen, Artecoll ve Hylaform gibi farklı yöntemlerde vardır ancak uygulanmadan önce mutlaka çeşitli testlerin yapılması gerekmektedir.

Dolgu ve Cerrahi Yöntemler

Bu yöntemler, kişiye lokal anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Alloderm, bir çeşit insan dokusudur ve enfeksiyon riski yoktur. Kişinin kendi dokusu ve doğal yapısıyla uyumludur, dudakta istenilen sonuca ulaşılmasını sağlar. Sonuç geçicidir ama 12 aya kadar dayanabilmektedir. Yağ grefti yöntemi de yine sizin vücudunuzdan alınan yağ dokularının cerrahi müdahaleyle dudaklarınıza yerleştirilmesidir.

İyileşme Süreci Ne Kadardır?

Aslında bu süreç bünyenize ve yapılan müdahaleye göre değişmektedir.

Genel anlamda bakarsak, enjeksiyon uygulandıktan sonra 2 gün içerisinde iyileşme görülmektedir. Eğer dolgu ve cerrahi müdahale tercih ettiyseniz iyileşme süreciniz 2 haftayı bulabilir. Bunların yanı sıra sigara kullanıyorsanız, uygulamadan önce bir süre sigara içmemeniz gerekmektedir.

Ne Gibi Riskler Taşımaktadır?

Alerji riski olmasının yanı sıra, doku maddesinin dudak içerisinde sertleşmesi ve ya ufak kanamalar olabilir. Bu durumda madde mutlaka bölgeden çıkartılmalıdır. Enfeksiyon riski de çok önemlidir.

10

Yorum Yok

Write a response