pil

Pilleri Doğaya Atmayın

Doğanın korunması her aşamada ve her dönem için son derece önemlidir. Çöplerin belli yerlere atılması elbette önemli olmak ile beraber bazı şeylerin ise asla çöpe atılmaması gerekir. Geri dönüşüm imkânı olan kâğıt, cam, plastik gibi çöplerin geri dönüşüm kutularına atılarak çevreye karşı yatırımın gerçekleştirilmesi önemlidir. Bunun yanı sıra çöpe atılarak ya da doğaya atılarak büyük zarar veren pillere de dikkat etmek gerekir.

pil

Pillerin doğaya atılması sonrasında toprakta bozulmalar görülür. Bu bozulmalar pil içinde bulunan bazı kimyasalların sebebi ile gerçekleşir. Toprağın bozulması ise toprak üzerinde yetişenlere zarar verir. Bu ise hayvan ve insanlara gelen zararı işaret eder. Toprakta havaya kadar her alana zarar veren piller çöp değildir. Pillerin mutlaka pil toplama kutularına atılması ve böylelikle de doğanın korunması gerekir.

Pil Kullanımı Sonrası Ne Yapılmalı?

Dolu ya da boş olan pillerin doğaya atılması büyük zararları da peşi ardına getirir. Bu sebep ile atıkların mutlaka pil toplama kutularına atılması gerekir. Pil kullanımında daha avantaj sağlayan ve doğa içinde yararlı olan şarj edilebilir seçimlere yer açılması ise önemli bir davranış olur. Bu sebep ile günlük kullanılan piller yerine şarj edilebilir pillere yer açmanız önerilir. Bunun ile beraber satın aldığınızı ve kullandıktan sonra atmak istediğiniz pilleri mutlaka uygun olan kutulara atmanız önerilir.

9

Yorum Yok

Write a response